Zacinajacy się obraz

Witam!

Mam pewien problem , mianowicie chodzi o to , że podczas gdy gram w jakąś grę , która ma dosyć średnie wymagania , obraz po prostu zacina się , po czym pogarsza się jego jakość i stoi taki “zacięty” dotąd, aż nie zrestartuję komputera. Rozkręcałem wczoraj obudowę i wszystko wyglądało jak należy. Dodam , że problem pojawia się od jakiegoś tygodnia. Specyfikacja komputera:

Intel Core 2 Quad Q8200

GeForce 9500GT

2x 2gb ram

500 Hdd.

Chciałbym zauważyć , że problem pojawia się tylko w grach , które maja średnie lub wysokie wymagania (Mafia 2 , PES 2011 itd.)

Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam!:slight_smile:

Możliwe przyczyny: przegrzewa się karta graficzna, błąd/uszkodzone sterowniki karty graficznej, zbyt stare sterowniki DirectX, zasilacz szwankuje.

Jaka jest optymalna temperatura tej karty graficznej?

Sterowniki po aktualizacji do najnowszej wersji , wiec nie to.

Directx 10.

Zasilacz wyglada na okej . Mozna to jakos szczegolnie srpawdzic?

Dodane 02.11.2010 (Wt) 14:24

Temperatura Karty Graficznej jest ok.

Sterowniki swiezo zaaktualizowane.

Directx 9.0c z Czerwca 2010.

Pobierz najnowszego DirexT :o ja mam DirexT 2010.A jak nie to sterowniki lub karta graficzna uszkodzona.

Przecież piszę że mam directX z najnowszej aktualizacji.

Karta graficzna jest okej , sterowniki najnowsze , sciagniete ze strony Nvidia.

czasem najnowsze stery są gorsze od tych co masz dodane na płytce bo producenci robiąc nowe stery nie myślą już o starych kartach

Czy ja wiem czy 9500Gt jest “taka stara”

może stara nie jest ale trzeci roczek zaraz będzie

W sumie to masz racje , nie masz zadnego pomyslu na problem?

spróbuj zainstalować stery które dodali Ci na płytce do grafiki. Może jak karta ma wiatraczek to się zepsuł?

To raczej wina karty która nie wydala ,odpal np Mafie 2 z najniższymi ustawieniami i sprawdź jak idzie ,jak ok to ciut podwyższ ,itd do uzyskania najlepszej jakości i płynności(testuj np podczas jazdy samochodem)

Watpie by to byla karta , bo jeszcze przed zmiana windy z x86 na x64 , gry typu GTA IV , chodzily bez problemowo ( oczywisice nie na najwyzszych detalach).

Conamorek , mówimy o konkretnych przypadkach ? Tak jak napisałeś Mafia 2 ,PES 2011.Czy to dotyczy wszystkich gier ,starszych/nowszych ? Dla orientacji podaj wynik indeksu wydajności.

W starszych grach problem raczej sie nie pojawia , zreszta sprawdzalem przez godzine grajac w cs 1.6 i wszystko bylo w porzadku. Indeks wydajnosci nie jest czasem tylko w Viscie i Win 7?

Chcialbym dodac , ze czasami bywa tak , ze zuzycie procesora skacze wysoko (~60%) , nawet gdy robie malo istotne rzeczy (pisze na gadu gadu itp.)

Po tym ,sądziłem że chodzić może właśnie o 7.

Takie skoki zużycia procka zdarzają się ,gdyby np 60% w Idle ,przez dłuższy czas się utrzymywało ,to było by to podejrzane. Co do problemu to ja sądzę że albo karta nie wydala albo zasilacz.

Dziwne to troche , bo jeszcze przed przeinstalowaniem windowsa z 32 na 64 bit bylo wszystko ok i nie bylo problemow ze skokami zuzycia.

Temperatura karty wydaje sie byc w porzadku , a zasilacza niestety nie moge wyciagnac i sprawdzic , bo jakis inteligentny Pan skladający mój komputer, zlozyl go tak , ze za zadne skarby nie potrafie go rozkrecic. Z tego co pamietam jest to 400W zasilacz lecz niestety nie znam modelu.