Zacinający się pulpit

Pulpit zacina się przy ściąganiu plików na pulpit ale również jeśli jest ściągany plik w inne miejsce.

 

Czy Ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

 

Całość kończy się resetowaniem komputera.

Witaj,

 

być może system jest już “zamulony” śmieciami.

  1. Do optymalizacji użyj programów:

lub

 

  1. Do przyspieszenia uruchamiania systemu, wejdź: Windows + R > msconfig > Uruchamianie. Wyłącz niepotrzebnie uruchamiające się programy.

 

  1. Do przyspieszenia odczytu i zapisu dysków, użyj programów:

lub

 

 

To tyle jak na wstęp do optymalizacji.

Programy, które wymieniłeś używam systematycznie plus eusing free registry cleaner.

A możesz włączyć menadżer zadań i pobierać duży plik? W momencie, gdy zacznie się blokowanie pulpitu, wciśnij PrtSc. Potem w Paincie, zaznaczenie - wklej screen i potem możesz go zapisać do obrazów jako jpeg.

 

Gdy jeszcze antywirus ma ustawione sprawdzanie pobieranych plików, to potrafi mulić całą pamięć i CPU. Zobaczymy.

Jak sprawdzić odnośnie antywirusa? Mam Pande Free Antivirus.

Chciałem, żeby pokazało, co przy pobieraniu blokuje, ale widzę, że po chceniu.

 

Jak chcesz antywirusa, żeby skanował pobieranie plików i mulił, to nic nie poradzę. Jak ustawiasz, tak masz.

Bez antywirusa Firefox jest bezpieczny, gdy mu się dodatkami blokuje szpiegostwo, niebezpieczne przekierowania i groźne reklamy. Wolisz Chrome - proszę bardzo. Też wszystko pobierze. W Chrome też można blokować szpiegostwo, niebezpieczne przekierowania i groźne reklamy.  Też bezpieczna przeglądarka.

Nie da się zapisać w paint bo zablokowany jest pulpit i pasek włącznie start.

 

Zacina się nawet przy małym pliku.

 

A Kto powiedział, że mam Chrome.

Każda przeglądarka, z której pobieranie zawiesza explorera.

Gdy otwarte procesy i klikniesz klawisz PrtSc, to potem możesz zamknąć procesy przeglądarki, z której muli pobieranie, a dopiero po odblokowaniu pulpitu uruchamiać painta.

Nie da się tak.

 

Po zamknięciu procesów przeglądarki, zostaje ona jakby wklejona w pulpit bez reakcji a cała reszta jest nadal zablokowana.

A co pisze we właściwościach błędów w podglądzie zdarzeń?

Hmm… właściwości błędów? Gdzie to jest? Nie widzę tego.

Coś Ty? To podstawa. Niektórzy wyłączają tą usługę, ale każdy windows potrzebuje sprawdzenia tego, co w jakimś momencie było niestrawne.

Podgląd sobie, a potrzeba jest zawsze, a nikt siebie nie odcina od informacji o błędach aplikacji, czy systemu. Najlepszy do tego jest niecałe 100KB ze spolszczeniem, program myeventviewer Windows 2000, Windows XP, Windows 2003 Server, Windows Vista, Windows 7/2008, Windows 8, Windows 10.

Masz na dole strony programik i spolszczenie: http://www.nirsoft.net/utils/my_event_viewer.html

 

Pobierasz, wypakowujesz, zawartość spolszczenia wklejasz do folderu programu, usuwasz zipy i folder spolszczenia. Uruchamiasz plik MyEventViewer.exe i masz tam wszystkie zdarzenia. Wybierasz czerwone errory z czasu wystąpienia błędu. Na dolnym panelu po polsku pisze, co powoduje konkretny błąd.

Coś na pewno łączy błędy. Możesz kopiować info do notatnika. Większa ilość tekstu nadaje się do wklej.org, ale mnie chodzi o te powtarzające się dot pobierania, na razie. Choć wystąpienie np. błędów z antywirusem, to od razu dyskwalifikuje antywirus, bo to zbyt groźne (zawsze) dla systemu.

Po uporaniu się ze wszystkimi błędami, można tym programikiem czyścić podgląd zdarzeń, ale dopiero wtedy, nie wcześniej.

Znów stało się to samo i tym razem skopiuje to co się wyświetlało.

 

12:43 Usługa Instalator Windows weszła w stan zatrzymania.

 

Od 12:45:37 do 12:45:57 Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D.

 

Potem zrestartowałem i pierwsze co się pojawiło to:

 

Microsoft ® Windows ® 5.01. 2600 Dodatek Service Pack 3 Uniprocessor Free.

 

 

No cóż - pozostaje według nazwy płyty znaleźć u producenta najnowsze sterowniki pod system. Zaktualizować wpierw chipset, potem grafikę, LAN, audio - o ile we właściwościach posiadanych sterowników w menadżerze urządzeń nie masz tych najnowszych pod płytę. Nawet nowsze stery od producentów urządzeń bywają niewłaściwe i sadzą błędami. Tylko te dedykowane pod płytę są naj.

Nie wierz programom do aktualizacji sterów.

Uruchom Wiersz poleceń (w menu start w Uruchom wpisz cmd.exe i OK), wpisz chkdsk c: /f kliknij Enter, wpisz T i zatwierdź enterem, uruchom ponownie komputer.  Uruchom- CrystalDiskInfo- zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) pokaż  okno z programu wszystkie parametry.

 

zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC] - miałem 16, jak napisałeś dałem 10. Co to jest ogólnie?? I co się zmienia jeśli zmienia się wartość?

 

Tu są zdjęcia, chyba o te parametry chodzi:

 

Parametr C7-parametr ten informuje nas o tym, że dysk ma problemy w komunikacji z kontrolerem (dysk<->płyta<-dysk). Najczęstszą przyczyną pojawiania sie tego błędu jest: uszkodzona wstęga (taśma), uszkodzona elektronika dysku, uszkodzona elektronika płyty głównej

Odpowiedz na pytanie odnośnie zmiany z 16 na 10.

 

*Najczęstszą przyczyną pojawiania sie tego błędu jest: uszkodzona wstęga (taśma), uszkodzona elektronika dysku, uszkodzona elektronika płyty głównej*

 

Co mogę zrobić w tej sytuacji?

chodzi o wyświetlanie w systemie dziesiętnym RAW

Na początek wymienić kabelek (taśmę), po wymianie taśmy wartość RAW przy- C7- powinna być stała,wartość się nie wyzeruje.Bateryjkę wymień na nową

Zastanawia mnie jedna sytuacja:

 

Mogę ściągać bez problemu kilka video przez ytd i bez problemu, wystarczy, że ściągam plik przez firefox i już pulpit się zacina.

 

Przynajmniej znalazłem sposób żeby nie resetować. Przez menadzer urządzeń wylogowuje się a następnie zalogowuje i jest dobrze.