Zacinający się Sony Ericsson C905

Parę dni temu chciałem zainstalować grę (chyba Spore™) ale instalacja się nie powiodła. Spróbowałem jeszcze raz, ale efekt był ten sam. Myślałem, że jak wyłączę telefon i włączę go jeszcze raz to będzie wszystko w porządku - myliłem się - było jeszcze gorzej. Po włączeniu telefonu zaciął się (nic nie reagował, za każdym razem po włączeniu jest tak samo, lecz po chwili zawsze wraca do normy). Czekałem, czekałem, czekałem ale nic się nie działo, tylko raz na jakiś czas, co 15 minut, wyłączał się i włączał. Wyłączyłem go ponownie, wyjąłem baterię i jeszcze raz włączyłem - nadal nie było poprawy. Wyjąłem kartę pamięci, ponieważ myślałem że to przez nią (była prawie całą załadowana). Tu też się myliłem - nie było żadnej zmiany. Gdy już się wyładowywał, zacząłem go ładować. Ekran powiadamiający, że telefon jest ładowany pokazał się po 5 minutach (i tyle samo widniał na moim ekranie). Bardzo szybko się wyładowywał, chyba nawet nie reagował na ładowanie, bo nie było żadnej poprawy. Wyłączyłem go znowu i wyjąłem kartę SIM. Nagle nastał cud. Tapeta się ruszała (była inna, po wyjęciu karty pamięci się zmieniła na tą od motywu, bo ta pierwsza była na karcie pamięci). Jedyne co mogłem zrobić to obejrzeć film pokazowy. Tak zrobiłem. Film działał poprawnie, nie zacinał się. Już myślałem że wszystko będzie dobrze, włożyłem kartę SIM i znowu to samo - brak reakcji. Myślałem że to wina akurat tej karty SIM (jest w Orange). Włożyłem inną (Play) i było to samo, włożyłem jeszcze inną (Orange) i znów to samo. Wydaje mi się, że coś się mogło stać z czytnikiem kart SIM, a wam? Telefon jest jeszcze na gwarancji, ale nie chcę go oddawać na 2 tygodnie (chyba że będzie to jedynym sposobem). Czy mógłbym to naprawić sam? Może się tam coś tylko zakurzyło? A może to problem z oprogramowaniem?

Czy w tym telefonie możesz przywrócić ustawienia fabryczne, zresetować go lub wgrać nowe oprogramowanie przez jakiś program na kompie + kabel do transmisji danych?

Jak nie to serwis.

A skąd wezmę oryginalne, legalne oprogramowanie do Sony Ericsson’a?

Zapytałem się bo nie byłem pewien czy jest, ale zdaje się ze TU coś jest. A przywracanie ustawień fabrycznych/twardy reset jest? to się pierwsze próbuje - przeczytaj instrukcję. Niestety prawdopodobnie stracisz dane zapisane na telefonie, no ale po to jest chyba reset.

RBB , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Wszystko mam na karcie pamięci.

A ten reset to taki który się klika np. szpilką (jest tak mały i wąski)?

Trudno powiedzieć mi jak, bo jakieś SE tylko przez chwilę używałem.

Idąc tym tropem - http://www.google.pl/search?hl=pl&client=opera&hs=MIK&rls=pl&q=master+reset+Sony+Ericsson+C905&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai= - trafisz na to - http://www.sonyericsson.com/cws/support/phones/detailed/backupandrestorets/c905?cc=is&lc=is.

Co ciekawe nawet w Nokiach w instrukcji nie ma informacji o Hard/Master Reset - na forach można znaleźć.

Nie mam jak zrobić żadnego resetu, bo po włączeniu od razu się wyłącza i włącza i wyłącza i włącza itd. bez końca. Nic nie mogę na nim zrobić.

Ja się poddaję :frowning: To do idzie do serwisu. Chyba że ktoś ma inne pomysły?

Niedawno oddałem ten telefon do serwisu. O 13 dałem, a po 18 dostałem SMS’a, że jest już gotowy. Podobno soft był niepoprawnie wgrany.

Możliwe że to co wgrywałeś coś namieszało. Tu nie ma konta admina i usera - niestety. Może za jakiś czas na telefonach takie coś będzie, bo do tego to zmierza.