Zacinający się stream w Kodi 17

Używam Kodi 17 z wtyczką Twitch.tv i tam głównie oglądam streamy różnorakie. Problem z “płynnością” zaczął się kiedy podłączyłem drugi monitor i na jednym odpaliłem grę - gry a na drugim w tym samym czasie chciałem oglądać streama. Nie dało się - monitor główny rewelka bez problemów z graniem a transmisja tnie się tak makabrycznie i co chwile zawiesza że nie ma to sensu. Oglądając filmy z innych wtyczek Kodi - tego problemu nie ma, tylko w przypadku Twitch.tv poprzez kodi czy tak samo streamów z Youtube.

Co najważniejsze - gry offline , starsze klasyki które nie wykorzystują nawet grama łącza internetowego. Bez steam’a. Podobnie sytuacja ma się kiedy odpalę stream w przeglądarce. Filmy natomiast działają dobrze.

Pytam tutaj gdyż na “oficjalnych” forach Kodi tematy wiszą od kilku tygodni bez odpowiedzi albo z jedną “nie pomagamy w przypadku nieoficjalnych rozszerzeń” co jest ironią i bo wtyczka Twitch znajduje się w oficjalnym repozytorium Kodi…

Monitory mają taką samą rozdzielczość i takie samo odświeżanie obrazu - tyle samo Hz na każdym. Może są jacyś eksperci od Kodi - może jakieś ustawienia nie wiem. Z góry dzięki za pomoc.

Dodam jeszcze że sterowniki etc wszystko ok. System “Fresh” po formacie kompa.