Zacinanie Battlefield 3 na dobrym sprzęcie

Witam!

Gdy gram na ultra detalach w Battlefielda 3 to czasami dosyć mocne ścinki występują. I nie wiem czemu

Mój sprzęt:

procesor: i5 750 2,8 GHz

pamięć: 3 GB RAM

płyta główna: GIGABYTE P55M-UD2

karta graficzna: GIGABYTE GTX 560 Ti 1 GB

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W 80+ modularSLIPSU

Czy może to być spowodowane Ramem, bo do tej gry wymagane jest 4 GB?

PS: Znam ludzi którzy grająna ultra detalach bez ścinki na gtx 460 :slight_smile:

Może być za mało ram, ale jak masz windows 32 bit to itak Tobie więcej nie zobaczy niż 3.2 lub 3.5 GB. Mam wątpliwości co do częstotliwości procka powinna być większa

mam Windows 7 64 bit i niedługo mam właśnie zamiar powiększyć pamięć ram

Dodatkowo powinieneś podnieść taktowanie procesora a najlepiej go wymienić nawet na jakiś używany i5lub i7

Ten procesor ma taktowanie 2.66 GHz / i5 760 ma taktowanie 2,8 GHz/, a w trybie turbo 3.2, więc w pełni spełnia wymagania tej gry i nie trzeba go wcale podkręcać.

Może to wina napędu ale zdaje mi się że za mało ramu dołóż do 6 GB przy 64 bitowej windzie mozna wetknąć ile płyta pozwala

Czyli tylko powiększanie pamięci ram powinno pomóc ?

W Twoim przypadku powinno pomóc ale jak już będziesz miał RAM sformatuj dysk i zainstaluj wszystko na nowo. To bardzo dobry sposób na naprawe systemu

Formata robiłem jakiś miesiąc temu więc wątpie żeby w tym wypadku pomógł…

Do ultra masz za słabą grafe. Normalne że ci się ścina.

Ram możesz dokupić ale większej ilości fps bym się nie spodziewał

To jak to możliwe,że mój kolega z gtx 460 i 4 GB ramu gra na ultra?

A czy może to być spowodowane błędem w czasie instalacji sterowników do karty ? ponieważ za Chiny nie mogę zainstalować Updates components i bodajże sterownik 3d vision?

Ale na jakiej rozdzielczości grasz ty, a na jakiej on?

Założyłem 8 GB ramu i teraz gra działa płynnie dzięki za podpowiedzi.

mam problem z grą, przeszłem juz raz ja całą i bez zadnych problemów, teraz gdy chciałem znów sobie pograc zaczeła sie zacinać czego predzej nie było i niewystepowało. co moze byc problemem.

procesor: Intel ® Core i3 CPU 2.93Ghz

pamięć: 4.00 GB Ram

karta graficzna: ATI Radeon HD 4800 Series

Przepraszam, że odkopuję, ale mam podobny problem i prawie identyczny sprzęt, jak autor tematu.

i5-750

4GB ramu

Gigabyte P55A UD3

Gigabyte GTX 560 Ti 1GB

Nic nie podkręcane, BF3 chodzi płynnie na ultra, ale czasami są takie zacinki, że z płynności nagle jest zacięcie na jakąś sekundę, czasami krócej. Nieraz powtarza się to na tyle często, że o komfortowej grze można zapomnieć.

Autor tematu załadował 8GB ramu i problem zninął. Zastanawiam się, czy nie dokupić 4GB ramu, ale do końca nie jestem pewien, czy to rozwiąże problem.