Zacinanie dźwięku i obrazu

Witam. Od początku zakupienia mojego komputera borykałem się z problemem zacinania mojego komputera przy grach, lub przy surfowaniu po internecie. Nie jest to typowe zresetowanie komputera tylko mój obraz się zacina jak i dźwięk, słyszeć jednotonowe buczcenie. Po dwóch latach problem stał się większy i komputer zacina mi się częściej, niż wczesniej, co nie ukrywam zaczyna mnie lekko irytować. Wcześniej taki problem pojawiał się raz na 1-2 dni, w tym momencie jest to 20 razy dziennie. Temperatura komputera jest w porządku, sprawdzana programami i nie osiągała nawet 60°C. Format był robiony, lecz w niczym to nie pomogło.

Pamięć DDR3 8GB 1600MHz
Płyta ASRock FM2A88X Pro+
Zasilacz CHIEFTEC GPS-600A8 600W ATX 120mm
Procesor AMD APU A8-7600 3.1GHz
Karta Graficzna NVIDIA GeForce GTX 750 TI

Jeśli chodzi o tytuły w które gram myślę, że to nie ma znaczenia, ponieważ komputer może się zaciąć nawet przy włączaniu go(rzadko), najczęściej przy przeglądaniu Youtuba, grania w przeróżne gry typu ROTMG, LoL, CS:GO, Fortnite, Metin2, Tibia, etc.

Dołączam filmik z youtube’a przedstawiający mój problem:

Na prawdę nikt nie jest w stanie mi pomóc? Bump

No to dalej nic nie podałeś. Sterowniki dźwięku i obrazu zależą od bibliotek dll w systemie, czyli od directxa i visuali C++ - od 2008, 2010, - do 2117.
W systemie - A jaki to system?
Pokaż screen z dxdiag.
No i przydałyby się testy GPU.
A przy zacinaniu - to ile zajęte CPU i ile pamięci?

te visuale C++ kumpel mi ściągnął całą paczkę od 2003 bodajże do 2017, system to windows 7, CPU przy grze to ok. 60%, pamięci dość sporo bo 1,7kk, właśnie chciałem się pytać jak temu zapobiec żeby tej pamięci zżerało mniej.
edit. Dodam jeszcze, że nie zawsze przy takiej pamięci komputer mi się zwiesza, niekiedy nawet jak komputer po prostu działa i nic się przy nim nie robi to potrafi się zaciąć, wtedy ta pamięć jest zerowa, nie licząc tych standardowych aplikacji


Weź portable z linka bezpośredniego.

Temperatura 36-38 stopni, stan dobry, jeśli chodzi o te atrybuty na dole to każdy bieżący ma taką samą liczbę jak liczba w tabeli “najgorszy”, czas pracy dysku 9743 godzin, ilość włączeń dysku 1810 razy, prędkość obrotowa 7200 RPM

Któreś z podzespołów mogą się “gryźć” ze sobą. Najczęściej spotykałem taki problem z pamięcią RAM (po wymianie na inne kości ustępował). Jak można wytrzymać dwa lata z takim problemem :question: Dlaczego od razu nie oddałeś kompa osobie, od której go kupiłeś :question:

tak jak mówiłem, w niczym mi to nie przeszkadzało. Nie sądziłem że będzie coraz gorzej. Sprawdze na innej pamięci RAM

Przemilczę ten Twój komentarz…

Nie znam się na komputerach. Nie przypuszczałem że będzie to takie irytujące. I tak procesor, ram i zasilacz mam dalej na gwarancji więc jak to będzie wina jednego z tych trzech części to jestem spokojny

Jeśli mamy ocenić stan dysku to podaj obrazek z CDI, bo to co słownie opisałeś wymieniłeś jest zbyt ogólnie i w zasadzie nie są wymienione istotne parametry a samo ok z programu nie jest pewniakiem że tak jest do końca. Przedstawiony objaw zatrzymania i buczenia może być sprzętowy. Pierwsze co się nasuwa to karta graficzna jak i pamięci i jak można podmienić to sprawdzić. Następne z podejrzanych płyta główna jeśli jest coś podkręcana to dać do ustawień domyślnych. Zasilacz pomimo że markowy też może być wadliwy i w sumie zostaje niemal wszystko do sprawdzenia z części. Jak objawy stają się coraz częstsze to dana część o ile ona jedna sprawia problemy albo dodatkowo jeszcze coś nawala że objawy się nasiliły.

Wcześniej grałem na tym komputerze bez karty graficznej, bo domyślnie to był komputer za grosze więc karta była zintegrowana, a bez karty graficznej też się ścinał. Wczoraj wymieniłem pamięć RAM i nic się nie zmieniło na lepsze czy gorsze

Wymień dysk systemowy na ssd a stary na gry i użytki mnie to pomogło…