Zacinanie Internetu na kilka sekund

Siemka!

Potrzebuje pomocy, byłem na innym forum ale przestali odpisywać bo chyba nikt nie wie o co chodzi…
więc próbuję tutaj. Mam ścinki neta jakiś czas po odpaleniu kompa, są one co jakieś kilka sekund na max 20-30 sekund, takie większe trwa to kilka minut, potem wszystko śmiga aż do wyłączenia kompa. Jeden raz mi się zdarzyło że po kilku h użytkowania zrobiła mi się jedna ścinka 30 sekundowa bo zawsze jest to na początku a tu było na początku i po kilku h znowu jedna, problem z kompem czy aktualizacjami raczej odpada, ponieważ zaczęło się to na starym kompie kilka dni przed wymianą, więc mam sprzęt nowy jedynie z tamtego mam kartę graficzną, ktoś coś? Internet to Fibra z Tv do kompa, na kabel od modemu czy Routera nie znam się :smiley: więc internet leci na Tv i kompie jedynie jednocześnie, czasem jeden telefon ale to czasem neta mam od półtora roku i wcześniej nie miałem nic podobnego kontaktowałem się z Orange to u nich wszystko niby gra więc nwm…

Internet:Orange
Lokalizacja:Francja
Usługi internetowe:Gry, youtub, rzadko strony internetowe

takie coś zrobiłem ale czy to coś wam daje?

Z góry dzięki za pomoc jakąkolwiek

Francja?

Może interferencje od innych sieci. Sprawdzilbym rozkład sieci wifi np w acrylic Wi-Fi Home.

Tak Francja

Czyli masz internet światłowód, komputer jest podłączony kablem, dostawca nie widzi problemu oraz problem występował przed i po zmienieniu sprzętu, a jedyne co pozostawiłeś to karta graficzna?

Niezbyt mam pomysł. Może jak masz wifi to sąsiad ci spamuje sieć/atakuje router? Wirus na routerze? A może karta graficzna, chociaż nie wiem jak by mogło to wpłynąć.

Albo kabel leci obok kuchenki mikrofalowej :smiley: sąsiad podgrzewa parówki na 30 sekund czy chleb :smiley:

Antywirus? lub może coś co zainstalowałeś na obu komputerach? Jakiś problem z obecną wersje Windowsa, więcej pomysłów nie mam

Tak internet na kablu ,wirus na routerze :D? jak to się sprawdza bo nie wiedziałem że takie coś jest, co do kompa to wszystko jest nowe prócz karty więc po formacie nowe sterowniki do wszystkiego więc wątpię że coś z kompem, raczej neta mi nikt nie kradnie :rofl: ale nie mam pojęcia czy takie coś idzie sprawdzić czy jak? a co do programu od kolegi wyżej zainstalowałem ale to chyba tylko na Wifi a w kompie go nie mam więc nic nie mogę kliknąć …

Tym bardziej że te ścinki tak nazwę są punktualne, jakiś czas po odpaleniu kompa, tak jak dzisiaj i do teraz nic, po kilku h i zawsze jest to jakiś momen,t po odpaleniu kompa. Dziśiaj chyba po 30 minutach zauważyłem jakąś chwilę potrwało i koniec

Możesz sprawdzić logi routera może tam coś znajdziesz

Podłącz router po kablu ethernet do komputera i jak problem występuje to zobacz w Wireshark, czy nie masz podejrzanego ruchu sieciowego.
Malware w routerach i IoT to coraz częściej występujący problem.

Zobacz sobie np. to:

Po ikonce wygląda, że łączysz się z routerem kablowo nie wifi, ale doprecuzyj to, bo widzę, że niektórzy myślą już o wifi.

Sprawdź:

  1. Jaką szybkość transferu wynegocjowała karta sieciowa.
  2. Gdy masz tę przerwę, zobacz czy na karcie sieciowej jest jakiekolwiek ruch w obie strony (odbieranie, wysyłanie).
  3. Gdy masz przerwę, zrób tracert do dowolnego serwera po IP i nazwie domenowej, np. 8.8.8.8 i wp.pl.

1.Jeśli o to chodzi to w ustawieniach sieci pisze wysyłanie/pobieranie 100mb/100(mbps)
2.Chodzi o to? (Zdjęcie poniżej)
3.Niestety potrzebuję jakiejś instrukcji bo nigdy tego nie robiłem ;o no i w ogóle dzięki za odzew w tym temacie :slightly_smiling_face:Bez%C2%A0tytu%C5%82u

Zrobiłem Start/Uruchom/cmd i wpisałem tracert wp.pl i zaczął wyskakiwać jakiś ping czy coś ale nie wiem czy dokładnie o to Ci chodzi bo jeszcze coś o IP piszesz?

Cytat

Jedno zdążyłem zobaczyć jeśli o to chodzi to pkt nr.2 to gdy wywala neta mam tak jak na zdjęciu.
a co do prędkości internetu pisałem że mam 100mb/s ale dzisiaj było 1GB a teraz znowu jest

100mb/s
Zrzut%20ekranu%20(6)

Zrzut%20ekranu%20(7)

Zrzut%20ekranu%20(9)

Zrobiłem ten Tracert gdy ścięło mi neta na te IP 8.8.8.8 i jest tak na max 30 hopsZrzut%20ekranu%20(12)

Jeśli z 1Gb/s negocjuje Ci 100Mb/s to masz problem na warstwie fizycznej. Do sprawdzenia masz po kolei:

  1. Zmień patchcord (kabel) karta sieciowa router.
  2. Zmień router.
  3. Zaktualizuje sterowniki.
  4. Zmień kartę sieciową.
1 polubienie

Problem rozwiązany!

Dzięki wszystkim za udzielenie się w temacie :slight_smile:, Kabel zmieniony i wszystko śmiga

TEMAT DO ZAMKNIĘCIA

1 polubienie