Zacinanie komputera

Witam

zawsze problemy z komputerem rozwiązywałem sam, nigdy nie miałem z tym problemu aż tu nagle dopadło mnie takie coś dziwnego

Komputer działa normalnie aż tu nagle zacina się i juz nic nie pomoże tylko restart. Czasami jest dobrze a czasami dzieje się to kilka razy dzienni. Podziała i nagle zwis. obraz staje w miejscu i na nic nie reaguje, kompletna zawiech.

Komputer nie jest ani podkręcany ani nic takiego temperatury podzespołów w normie, nic się nie grzeje. Procek nie przekracza 50 "C Grafika też się nie przegrzewa. Niemam pojęcia co mu jest. I jak w ogóle szukać usterki.

System bez żadnych wirusów( kaspersky czuwa) Naprawdę niewiem jak to naprawić dlatego proszę was o pomoc, jaką sugestię czy coś bo naprawdę to nic przyjemnego. Nawet niewiem co ewentualnie wymienić żeby było dobrze.

Pozdrawiam

Zacznij od sprawdzenia napięć (miernikiem, biosem lub everestem). Potem sprawdź pamięć programem Memtest86. Czy Masz jakieś bluescreeny? Jeżeli tak, to z jakim kodem błędu? Czy sprawdzałeś dysk pod kątem bad sektorów i czy w SMART jest wszystko OK?

Napięcia mam raczej dobre ( niedawno kupowałem lepszy zasilacza ) ale sprawdze Niemam rzadnych blue screenów czy jakiś innych błędów, nic kompletnie poprostu nagle komputer staje w miejscu i nic się nie dzieje resetuje go i działa normalnie przez jakiś czas a windows nic nie wyświetla o błędzie.

Zaraz ściągam tego memtest86

Objawy raczej błędów w pamięci, problemów z zasilaczem lub płyty głównej. O pamięci już pisałem. Zasilacz, no to zależy jaki Masz (moc i producent) oraz konfiguracja komputera. Płyta główna, sprawdź jest stan ogólny, tj głównie stan kondensatorów, czy nie są wybrzuszone lub wylane. Spróbuj z ustawieniami optymalnymi w biosie lub nawet upgrade biosu.

Właśnie wypaliłem memtest86 i sprawdze pamięć zachwile Mam najnowszą wersję bios jaka jest na stronie producenta zasialcz to chyba 450 w ale sprawdze zaraz dokładnie . W biosie wszystko ustawione na default

Żadnych kombinacji.

Co do kompa to płyta główna k7 upgrade 880, 512 mb ram Kingstone, Radeon 9550 128 mb , Athlon Xp 2200+ ( 1800 mhz)

Dzięki za zainteresowanie.

Liczy się dokładna nazwa zasilacza :wink:

A może tu jest problem. Mam razem 512 mb raz 2x 256. Myslałem ze to ta sama firma tych kości ale jedna to kingstone a druga goodram oto ich dane

KINGSTONE:

Taktowanie pamięci:

@ 200 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 133 MHz 2.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS)

GOODRAM:

Taktowanie pamięci:

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 133 MHz 2.0-2-2-6 (CL-RCD-RP-RAS)

Obydwie pracują na 200mhz (400) ustawiłem to ręcznie a bios ustawia automatycznie za nisko - 166(333)

Przy taktowaniu 200(400) mają jaką różnice

goodram-

@ 200 MHz 3.0-3-3-8 (CL-RCD-RP-RAS)

kingstone-

@ 200 MHz 3.0-4-4-8 (CL-RCD-RP-RAS)

Przy mniejszych wartościach dane są te same i tak tez ustawia bios.

Czy to może być przyczyną że na najwyższej wartości zle współpracuja ze sobą ???

Dodam że działają w Dual Chanel.

Teoretycznie powinny być takie same. CL są tu bardzo ważne, ale one są takie same. Zaniżył do DDR333, bo DDR400 nie jest standardem. 2 kości DDR są obniżane do 333, 3 do 266 itd. Tylko jedna kość może chodzić z pełną prędkością DDR400. Zrobiono tak, bo DDR400 to było już za dużo dla DDR i pamięci nie działały stabilnie. Wróć do DDR333 (procesor też nie ma więcej). Po drugie, czy memtest86 wywalił jakieś błędy?

memtest86 nic takiego nie pakazuje t.z nic o błędach

przestawie to taktowanie ramu i zobaczymy co z tym będzie

mam problem poniewaz jak wlanczam kompa to sie zacina musze dac crt,alt i del i sie odcina nie moge zalogowac sie do gg w mozili tez niechodzi dobrze a tak pozatym to dobrze dziala co moglo sie stac prosze o odpowiedzi

Dodane 28.02.2011 (Pn) 17:55

prosze o odpowiedzi

Próbowałeś przekładać kości?

Osobiście kiedyś komputer padł (bla, bla, bla). Gdy już z nim wygrałem, miałem podobnie jak u Ciebie - wszystko się zwieszało, pomagał tylko RESET. Przestawiłem kości, i wszystko działa jak należy :wink:

Nie wiem czy to szczęście, czy rzeczywiście ma to coś wspólnego, jednak warto spróbować - to nic nie kosztuje :wink:

ale mo komp jest na gwarancij niedawno kupiony nie cche go rozbierac sie od startu zacina musze dac crt alt i del co mozecie jeszzce poradzic moze zasilacz odpowiedzcie

Dodane 03.03.2011 (Cz) 14:34

ale ja juz formatowalem dysk przeinstalowalem system mam windows home edition a w aplecie system sa moje wymagania i pisze rozszerzenie adresu fizycznego moze to to

Czemu nie otwierać, czyżby miał plombę:)?

tak ma plombe ale nie sadze ze to kosc ram moze zasilacz a z powodu kurzu w kompie tez by moglo byc

Dodane 03.03.2011 (Cz) 17:52

a co sie jeszcze moze dziac

Dodane 03.03.2011 (Cz) 17:57

a mam pytanie co to za proces jest Isass.exe to jest wirus nie moge tego wylaczyc z menadzera zadan

Dodane 03.03.2011 (Cz) 17:58

czy to plik systemowy

Skoro masz plombę to oddaj do serwisu, bo to nie ma sensu, skoro nie masz dostępu do bebechów.

a plik Isass to systemowy czy wirus

Dodane 03.03.2011 (Cz) 19:08

a plik Isass to systemowy czy wirus

Dodane 03.03.2011 (Cz) 20:21

plik Isass.exe to plik systemowy czy wirus