Zacinanie laptopa po pewnym czasie pracy

Witam,

mam Acera TM 2410. Po około 2-3 godzinach intensywnej pracy system lubi się “zawiesić” tzn. wszystko zaczyna się “rwać” w momencie. Nic nie pomaga oprócz przycisku Power. Nie wiem co jest. :frowning:

Czy za gorąco by mu było i stad te przycinki?

System jest świeżo wgrany, laptop stoi na biurku, nie ma pod nim żadnych serwetek czy innego tego typu materiałów, które mogły by przeszkadzać w poborze powietrza.

Czy aktualizacja biosu coś może pomóc? Mam wersje 1.07 a na stronie acera jest 1.13. I czy aktualizacja spod Windowsa tym acer’owskim programem jest bezpieczna?

Pozdrawiam.

chyba się przegrzewa przeczyść wyloty i wloty wentylacyjne

Wloty są czyste z zewnątrz. Nie ma na nich kurzu ani niczego innego. No chyba że w środku jest coś nie tak? Mam go rozkręcić i “przedmuchać”?

na początek spróbuj go rozkręcić, wyczyścić potem w razie dalszych problemów coś się może zaradzi

Ok. Wieczorem go rozkręcę i wyczyszczę. I napisze jak rezultaty.

Wyłącz usługę indeksowania plików :stuck_out_tongue:

zobacz może jeszcze jakie masz temperatury poszczególnych podzespołów w laptopie

Temperatury sprawdź programem Everest (Komputer->Czujnik).

Jeśli się grzeje może być w środku zakurzony(warto też zainwestować w podkładkę chłodzącą).

Rozkrecilem go… kurz usuniety. Wlaczylem tego Everesta, czujnik pokazuje temp 85C po 3 godzinach pracy!

Jednak jak na razie sie nie zacial… o dziwo…


oo… a teraz juz 90 :frowning: :o i zaczyna chwilami ciąć. :confused:

To jest temperaturta procesora?

Trochę(delikatnie mówiąc) wysoka.Komp jest na gwarancji?

Wartoby kupić podkładkę chłodzącą(lub przynajmniej ułatwić mu wentylację).

nie już nie jest na gwarancji. Gdy go wziąłem na kolana temperatura spadła do 70C na procku. Czyli coś źle łyka świeże powietrze, na to wychodzi… a można jakoś podkręcic wiatraczek żeby szybciej się kręcił? przez dosłownie krótkie okresy pracuje bardzo szybko, ale rzadko i od razu sie wycisza… mam najnowsza wersje biosu, ale to też nic nie dalo…

Są jakieś wiatraczki od spodu?

Postaw go na jakichś klockach czy czymś żeby ‘przewiew’ miał pod sobą.(rozwiązanie chwilowe raczej).

Jeszcze wartoby było go rozkręcić i sprawdzić jaki jest stan w środku(możliwe że psoro kurz się wenątrz nagromadziło i utrudnia to wentylację).

jest wiatraczek od spodu. mam sciągnąć całą dolną pokrywę? wloty i wyloty sa raczej wolne od kurzu. odkręciłem dzisiaj tak że zaślepkę do ramu i dysku twardego i kurzu tam nie było… nie wiem może jutro całego rozkręcę… jeśli mi się uda… boje się ze nie będę umiał potem tego złożyć :confused:

Nie trzeba chyba całego rozkręcać(są odpowiednie klapki). :arrow: zajżyj najlepiej do instrukcji(moze coś tam piszą).

wlasnie te klapki odkrecilem… sa dwie: jedna odsłania ramy a druga dysk. Więcej nie ma. Tam kurzu nie było.

Poczytaj tu, tu i tu, a ewentualnie tu.

Dzisiaj go chyba na dobre rozbiorę, albo potraktuję suszarką albo odkurzaczem jak jest w jednej z porad. Chociaż ja tam kurzu nie widzę :frowning: Wina chyba leży w zasysaniu powietrza przez laptopa. Jak jest na kolanach to jest wszystko oki, a jak leży na biurku to od razu temperatura rośnie do 85 :confused: Czy to tylko z Acerami jest tyle problemów?!