Zacinanie laptopa po pewnym czasie pracy

(Slawomir Szewczyk) #1

Witam,

mam Acera TM 2410. Po około 2-3 godzinach intensywnej pracy system lubi się "zawiesić" tzn. wszystko zaczyna się "rwać" w momencie. Nic nie pomaga oprócz przycisku Power. Nie wiem co jest. :frowning:

Czy za gorąco by mu było i stad te przycinki?

System jest świeżo wgrany, laptop stoi na biurku, nie ma pod nim żadnych serwetek czy innego tego typu materiałów, które mogły by przeszkadzać w poborze powietrza.

Czy aktualizacja biosu coś może pomóc? Mam wersje 1.07 a na stronie acera jest 1.13. I czy aktualizacja spod Windowsa tym acer'owskim programem jest bezpieczna?

Pozdrawiam.

(niezDarek) #2

chyba się przegrzewa przeczyść wyloty i wloty wentylacyjne

(Slawomir Szewczyk) #3

Wloty są czyste z zewnątrz. Nie ma na nich kurzu ani niczego innego. No chyba że w środku jest coś nie tak? Mam go rozkręcić i "przedmuchać"?

(niezDarek) #4

na początek spróbuj go rozkręcić, wyczyścić potem w razie dalszych problemów coś się może zaradzi

(Slawomir Szewczyk) #5

Ok. Wieczorem go rozkręcę i wyczyszczę. I napisze jak rezultaty.

(Kolmar) #6

Wyłącz usługę indeksowania plików :stuck_out_tongue:

(niezDarek) #7

zobacz może jeszcze jakie masz temperatury poszczególnych podzespołów w laptopie

(Lukaszk 89) #8

Temperatury sprawdź programem Everest (Komputer->Czujnik).

Jeśli się grzeje może być w środku zakurzony(warto też zainwestować w podkładkę chłodzącą).

(Slawomir Szewczyk) #9

Rozkrecilem go.. kurz usuniety. Wlaczylem tego Everesta, czujnik pokazuje temp 85C po 3 godzinach pracy!

Jednak jak na razie sie nie zacial.. o dziwo..

oo.. a teraz juz 90 :frowning: :o i zaczyna chwilami ciąć. :confused:

(Lukaszk 89) #10

To jest temperaturta procesora?

Trochę(delikatnie mówiąc) wysoka.Komp jest na gwarancji?

Wartoby kupić podkładkę chłodzącą(lub przynajmniej ułatwić mu wentylację).

(Slawomir Szewczyk) #11

nie już nie jest na gwarancji. Gdy go wziąłem na kolana temperatura spadła do 70C na procku. Czyli coś źle łyka świeże powietrze, na to wychodzi.. a można jakoś podkręcic wiatraczek żeby szybciej się kręcił? przez dosłownie krótkie okresy pracuje bardzo szybko, ale rzadko i od razu sie wycisza.. mam najnowsza wersje biosu, ale to też nic nie dalo..

(Lukaszk 89) #12

Są jakieś wiatraczki od spodu?

Postaw go na jakichś klockach czy czymś żeby 'przewiew' miał pod sobą.(rozwiązanie chwilowe raczej).

Jeszcze wartoby było go rozkręcić i sprawdzić jaki jest stan w środku(możliwe że psoro kurz się wenątrz nagromadziło i utrudnia to wentylację).

(Slawomir Szewczyk) #13

jest wiatraczek od spodu. mam sciągnąć całą dolną pokrywę? wloty i wyloty sa raczej wolne od kurzu. odkręciłem dzisiaj tak że zaślepkę do ramu i dysku twardego i kurzu tam nie było.. nie wiem może jutro całego rozkręcę.. jeśli mi się uda.. boje się ze nie będę umiał potem tego złożyć :confused:

(Lukaszk 89) #14

Nie trzeba chyba całego rozkręcać(są odpowiednie klapki). :arrow: zajżyj najlepiej do instrukcji(moze coś tam piszą).

(Slawomir Szewczyk) #15

wlasnie te klapki odkrecilem.. sa dwie: jedna odsłania ramy a druga dysk. Więcej nie ma. Tam kurzu nie było.

(Lukaszk 89) #16

Poczytaj tu, tu i tu, a ewentualnie tu.

(Slawomir Szewczyk) #17

Dzisiaj go chyba na dobre rozbiorę, albo potraktuję suszarką albo odkurzaczem jak jest w jednej z porad. Chociaż ja tam kurzu nie widzę :frowning: Wina chyba leży w zasysaniu powietrza przez laptopa. Jak jest na kolanach to jest wszystko oki, a jak leży na biurku to od razu temperatura rośnie do 85 :confused: Czy to tylko z Acerami jest tyle problemów?!