Zacinanie myszki kiedy komputer łączy się z wifi

Nie wiedziałam gdzie wpisać mój problem, więc postanowiłam tutaj, ponieważ ma to poniekąd podłoże “sieciowe”. No to tak - zauważyłam, że jeśli laptop podłączony jest do internetu stacjonarnie, to touchpad jak i myszka działają idealnie. Kiedy laptop podłączony jest do wifi - cały czas myszka się zacina (sekunde działa normalnie a za chwile znowu dziwnie, jakby stawiała opór). Facet który mi instalował router powiedział, że może to być wina tego, że ktoś się podłączył pod mój laptop… Szczerze jakoś ciężko mi w to uwierzyć, ponieważ laptop miał ostatnio nowo wgrywany system (poprzednio działo się to samo) i był w zupełnie innym miejscu podłączony do innej sieci i tak samo touchpad się zachowywał. Czy ktoś może wie, czym to idzie? 

Myszka na kablu czy bezperzewodowa? Jeśli bezprzewodowa, to możliwe, że sygnał WiFi zakłóca pracę myszki, wiele urządzeń działa na tej samej częstotliwości (2,4GHz). Spróbuj przełożyć odbiornik do innego portu USB. Jeśli myszka jest na kablu, spradź czy na innej również problem występuje.

Myszka na kablu. Podłączyłam ją do innego laptopa i działa dobrze. W sumie dopiero teraz się zorientowałam, że przecież nie mam podkładki dlatego nie działa normalnie (na jednokolorowym podłożu działa, więc to na pewno to). No ale touchpad to już inna sprawa, a to nim się głównie posługuje.Tak w ogóle to zauważyłam, że to zależy pod jakim kątem też położę laptopa, bo jak leży prosto to touchpad nie działa a jak jest pod kątem 45 stopni to działa bez problemu. Zawsze myślałam ze to po prostu wina laptopa że jest zepsuty no ale skoro jak podłączony do sieci kablowo działa wszędzie a na wifi już tylko pod pewnymi względami, to coś jest na rzeczy, nie?

Może jednak laptop jest uszkodzony, tzn. działający moduł wifi zakłóca pracę touchpada. Zasilacz masz oryginalny?

W sensie zasilacz do laptopa? Nie, nie jest oryginalny.

Więc może powodować zwarcia, ja mam podobnie na nieoryginalnym zasilaczu, touchpada nie da się używać, na oryginalnym nie ma żadnego problemu, na baterii tak samo. Sprawdź na oryginalnym zasilaczu, jeśli masz możliwość pożyczyć od kogoś, może być on innego modelu, ważne żeby napięcie miał i natężenie miał te same.

Ok postaram się znaleźć jakiś i sprawdzę, może rzeczywiście to jest to. Dzięki za info :slight_smile:

Jak masz sprawną baterię, to sprawdź po prostu na baterii czy dzieje się to samo, jeśli tak, no to nie mam pojęcia co to może być. Możliwe, że laptop jest po prostu uszkodzony.