Zacinanie obrazu

Witam. Mam problem z zacinającym się komputerem.
Specyfikajca komputera:
NVIDIA GEFORCE GTX 1650
Phenom II X4 975
2x4gb ram
dysk 120GB ssd sata

Zaczeło się to po nowej aktualizacji sterowników do grafiki. Grałem wtedy w lola, podczas zwykłych auto attacków wywalało mi gre i musiałem wyłączać komputer przyciskiem od zasilania. Zapytałem się na grupie FB od lola, czy ktoś ma takie same problemy. Jeden gość mi napisał, że to od najnowszych sterowników do grafiki, bo nie są kompatybilne z moją kartą. W innych grach takich jak rocket league czy minecraft działo się to samo, później błąd „ewoluował”, po najnowszej aktualizacji do W10 podczas grania wywalało mi z napisem na niebieskim tle: Urzadzenie napotkalo problem i wymaga ponownego uruchomienia. Dałem se spokój z komputerem, na następne dni zacząłem się nudzić i pomyślałem sobie, że problem mógł się juz naprawić. Myliłem się. Było jeszcze gorzej. Gdy odpalałem komputer, a raczej próbowałem odpalić w ogóle nie chcciał się odpalić, a jeżeli już, to wywalał ten bład własnie na niebieskim tle, nie mogłem nic zrobić. Gdy raz pojawiła się opcja resetowania komputera do poczatkowych ustawień i ogólnej próby naprawienia nic nie działało. Dzisiaj Jakoś zaczęlo działać i jakimś cudem piszę teraz ten post. Sprawdzałem dysk i diagnostyke RAMu. z ramem wszystko git, a dysk, sami oceńcie, bo jestem w tym zielony


W czym może istnieć problem, są wakacje a chciałbym pograć chwile na komputerze przez ten okres.
Czy dałoby radę naprawić to samemu czy trzeba by było iśc z komputerem do naprawy? A jeżeli tak to ile to by kosztowało? Z góry dzięki

Wywalało grę, czy cały Windows?
Tak po za tym, ta karta i procesor nie mają sensu.

Taka strona dla ciekawskich

Patrząc na zestaw zacząłbym od sprawdzenia temperatury.

CORE TEMP
i odpal Prime95.

Temperatury patrzałem, są ok

Czyli ile?
Częsty błąd: Phenomy znosiły 60 kilka nie 90-100 jak Intele.

Wiecej niz 65 nie bylo nigdy ;d Juz chyba naprawiłem kompa, ale w jak nie to sie odezwe znowu ;d Wystarczyło pogrzebać w kompie - dosłownie, docisnalem dysk

Nie chodzi, czy było, czy dobiło do np 59i zrzucało zegary… w ooct byś to widział. :wink: Skoro jednak naprawiłeś, to fajnie i powodzenia. :wink: