Zacinanie się DirectX Przez płytę główną(?)

(Bigbd1) #1

Witam. Zepsuła mi się płyta główna lecz w szafie znalazłem inną, starszą - ECS K7VZA. Sformatowałem dysk. Zainstalowałem xp i wszystkie aktualizacje, Windows Media Encoder i DirectX 9.0c. Lecz teraz gdy korzystam z gier korzystających z DirectX lub OpenGL gry mi się po około 3 minutach zacinają i nie ważne ile odczekam się nie odcinają. Z niektórymi grami nie ma problemu, takimi jak "Hard Truck 18 Wheels of Steel" lecz jest problem z grami "TrackMania Nations" i "Counter-Strike 1.6". Tylko w te gry gram. Chciałem zainstalować nowy bios lecz narzędzie potrzebne do jego zainstalowania działało tylko w Windows 9x (a sterownik był pod xp!).

W opisie nowej wersji biosu - 3.7a pisało coś takiego "Fix the K7VZA v3.0 system hung up after Windows Update patch Q811493.".

Problem w tym że w dodaj/usuń programy zaznaczając pokaż aktualizacje nie znalazłem "Q811493" ani "KB811493" ani "KBQ811493".

Może to dlatego że zainstalowałem SP2 przed instalacją aktualizacji? NIE JESTEM PEWIEN ale wydaje mi się że przed instalacją SP2 czegoś takiego nie było. Nie wiem lecz czy w ogóle przed instalacją SP2 w coś grałem.

(system) #2

DirectX 9.0c ani żaden inny program nie maja z tym nic wspólnego:)

Powodem jest zbyt nowa grafika wpięta do starej karty która nie za bardzo z nia wydala i tyle :slight_smile:

(Bigbd1) #3

@up

Chyba nie po starsza tylko o rok z ego co pamiętam :). Nowsza była z 2k roku a ta z 1999 roku a karta graficzna Nvidia FX 5200.

Odinstalowałem SP2, efekt - format. Piszę z innego kompa po formacie napisze czy działa.

Dla moje bezpieczeństwa nie zainstaluję żadnej aktualizacji bezpieczeństwa :).

Oto co zainstaluję

-DirectX

-Net Framework 3

-Windows Media Encoder

-Gry

EDIT:

Problem dalej występuje, to chyba wina procka bo wykrywa go jako unknown 1.350ghz :frowning: