Zacinanie się dźwięku ,a potem obrazu

Witam !

Od dłuższego czasu mam pewien problem. Gdy gram, przykładowo w Battlefield 3 (tutaj dodam ,że gdy dotykam kartę graficzną i taką małą złotą kosteczkę na płycie głównej ASRock , to są bardzo gorące obie rzeczy, pomimo tego , że specjalnie zakupiłem normalny wiatrak i postawiłem skierowany we wnętrze komputera, sprawdzałem temperatury wszystkich czynników i z tego co pamiętam (było to 2miesiące temu) to karta graficzna w spoczynku miała 45-50 stopni , reszta w normie)

to po około 5 minutach zaczyna zgrzytać mi dźwięk w słuchawkach i obraz się zacina. Jedyne co pomaga to wyłączenie i włączenie komputera. Czasami (raz na kilka) tak się zdarza przy zwykłym słuchaniu muzyki w windows media player , czy przeglądaniu filmów z youtube. Jednak podczas słuchania muzyki w WMP - wcześniej wspomniany Windows Media Player - komputer ,BARDZO RZADKO, po jakimś czasie z powrotem wraca do normy, podczas grania nie. Zdarza się również , że przez dłuższy czas “Program nie odpowiada” i nawet w menedżerze zadań czasami nie da się go zamknąć. W przypadku Mozilli też tak jest.

Obudowe od komputera mam otwartą z obu stron , także przewiew jest, czyszczę regularnie komputer z kurzu , także czysto jest.Zaktualizowane mam wszystkie sterowniki , postaram się dziś w nocy zrobić pełne skanowanie system WINDOWS jakimś antywirusem (posiadam avast free).

Mój sprzęt :

-GeForce NVIDIA GTS 250

-3 GB RAM

-AMD ATHLON II X4 635 Processor 2.91 GHz (cztero-rdzeniowy)

-64-bitowy system operacyjny Windows 7 Ultimate (Service Pack 1)

-Karta dźwiękowa : REALTEK VIA High Definition Audio

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Z twojej wypowiedzi wynika, że jednak się przegrzewa. Czy na zamkniętej obudowie też masz takie problemy? Jakie masz obciążenie procesora w menadżerze?

Wszystkie wiatraki chodzą cicho? Może pasta termo-przewodząca przestała spełniać swoją role…

Wszystkie wiatraki chodzą cicho , zaraz podkręce wiatraczek od grafy w RivaTuner. Na zamkniętej obudowie jeszcze szybciej się przegrzewa. Obciążenie procesora jest czasami bardzo duże, wystarczy , że włącze Mozzille i skacze od paru procent do nawet 50. Co do pasty , nie wiem czy spełniałą spełniać swoją rolę , jak mogę to sprawdzić ? Na innym forum poradzili mi , abym docisnął radiator do rdzenia, bo może nie stykać i zwiększył prędkość wiatraczka.

Dodam , że na zimę nie miałem takich problemów z komputerem.

Pisałeś, że kiedyś sprawdzałeś temperatury. Sprawdź i teraz tym samym programem.

50% na procu to jeszcze nie aż tak wiele. Na jednej otwartej karcie nie powinieneś mieć obciążenia.

Jeśli ktoś radził, żeby docisnąć radiator - to może jednak pasta?

W zimę zawsze jest mniej problemów z przegrzewaniem się komputera.

Teraz nawet przy włączaniu komputera i wyłączaniu mam zwiechy :frowning: Jak mam sprawdzić tą paste, w którym miejscu się znajduje , jak wygląda , przepraszam , zielony jestem,

Temperatury zaraz sprawdzę i tu podam w tym poście.

Ok mam :

GPU: 45 stopni

System : 30

CPU : 33

AUX : 33

Temp : 45

HD0: 23

Core: 22

Temperatury które podałeś są przekłamane. Zdecydowanie za niskie.

Pasty nie sprawdzisz, bo musiałbyś poodrywać radiatory i nałożyć nową.

Nadal wydaje mi się, że się jakiś element przegrzewa.

Chyba, że czujniki nie wykrywają wysokiej temperatury, dlatego system nie zwiększa prędkości wiatraków - to tylko moja teoria.

Podawałeś wartości tym programem?

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Podawałem wartości programem SpeedFan.

Podkręciłem wiatraczek z 25 lub 35 (nie pamiętam) na 50 % w karcie graficznej i jak narazie nic się nie zacina, zaraz zagram w bf3 i odpiszę tu w temacie czy wszystko ok.

Daj screenshota z

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Niestety już nie zamieszczę screena. Komputer nie chce się włączyć (nie ma tego “pyknięcia” dysku przy uruchamianiu , prawdopodobnie on mi siadł) Jutro jadę do serwisu z komputerem.