Zacinanie sie dzwieku - acer aspire 5610

witam

mam laptopa acer aspire 5610 (dokladny model 5612)

mam problem z dźwiekiem. Co pewien czas dzwięk przerywa mi podczas odtwarzania muzyki czy filmu. Przerywanie wystepuje czesciej w filmach niz w muzyce (tak mi sie przynajmiej zdaje). próbowałem instalować różne sterowniki do karty dzwiekowej, jednak na kazdym z nich dzwiek przerywało. Nie wiem jak sie to stało, laptop dzialal idealnie prez 1/2 roku, bez problemów.

Reinstalowalem system 3krotnie, jednak bez skutków, dzwiek nadal przycina sie na 1-2 sek.

Konfilktów z innymi urządzeniami nie powinno byc. po 2gim formacie instalowalem tylko stery do dzwieku i co okolo 1/2 minuty nadal zdarzalo sie chwilowe przycecie dzwieku)

dyski dzialaja UDMA 5 (ATA-100)

zna mozektoś przyczyne lub rozwiaznie tego bledu ??

Tyle jest napisane o urządzeniach dźwiekowych na stronce Acera w moim model:

Intel® High-Definition audio support

Sound Blaster Pro™ and MS Sound compatible

takie mam sterowniki aktualnie

Audio_RealTek_v5.10.0.5273

A w everest pokazuje mi ze mam taką karte dzwiekowa:

Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [b-0] PCI

był bym wdzięczny za jakąkolwiek rade, pomysl lub pomoc

(laptop jest jeszcze na gwarancji ale chciałbym rozwiazac problem samemu - bo ponoć w servis acera nie spieszy sie zbytnio z naprawa ich, prduktów, a nie chce stracic laptopa na 1 miesiac)

Jeśli dysk i napęd pracuje w trybie DMA,stery dobre,świeży system to prawdopodobnie problem sprzętowy.

Oczywiście pracujesz na zasilaczu.

A jak na słuchawkach wygląda problem?

dzwiek “zamraza sie” na sluchawkach i na glosiczkach od lapropa, obojtnie czy pracuje na zasilaczu, czy baterii.