Zacinanie się dźwięku i zawieszanie komputera

Witam wszystkich. Mam problem z pctem i za bardzo nie mam pomysłu co może być przyczyną, otóż rozchodzi się o to że komp coraz częściej ma tendencje do zwiech dźwięku podczas grania, na początku myślałem że problem występuje tylko podczas grania w PlayerUnknown’s Battlegrounds ale ostatnimi czasy ścinki zdarzają się i w World of Tanks, Assassin’s Creed Unity a i nawet w Stalkerze Cień Czernobyla. Zazwyczaj jest tak że włączam sobie gierkę gram no i w pewnym momencie dźwięk zaczyna się zacinać tak jak na tym filmiku:

Zaczyna się od drobnych chwilowych ścinek dźwięku i grafiki i zazwyczaj albo dźwięk zacina się jak na filmiku i trzeba resetować albo zacina się w kółko ale tylko w grach, np na teamspeaku mogę cały czas normalnie gadać ale przy próbie zminimalizowania gry do paska lub zamknięcia jej zacina się cały PC. Nie wywala żadnego bsod’a, po ponownym uruchomieniu komputera nie wyświetla się informacja o błędzie ani o tym że system windows został nie poprawnie zamknięty czy jak to tam było… Nie wiem skąd bierze się ten problem na poprzedniej konfiguracji komputera nigdy nie miałem takich problemów, po wymianie płyty głównej i procesora zacząłem miewać problemy z windowsem 10 który wywalał mi bsod’y na świeżo zainstalowanym systemie, nie pamiętam już treści ale przerzuciłem się na 7mkę i był spokój, ostatnio dołożyłem nową grafikę i jakiś czas było ok po czym pojawiły się problemy ale grafika jest ok skoro czasem mogę pograć kilka dni bez problemów a czasami właśnie mam wyżej opisany problem, to się dzieje raczej randomowo i że tak powiem jak pewnego dnia zdarzy się raz to drugi raz się nie powtarza tego samego dnia.
Zainstalowałem ostatnio MSI Afterburnera i HWiNFO żeby monitorować temperatury procesora i karty ale procesor nie przekracza 60 stopni, karta dochodzi do 62 stopni max bez obudowy, fakt jak założe boczny panel to dochodzi do 80 ale obudowa jest stara i tylko jeden wiatraczek mam który odprowadza ciepło z obudowy, będę niedługo zmieniał obudowę na nową bo ta już ponad 10 lat ma. Ktoś ma może pomysły o co może chodzić?

Mój PC na dzień dzisiejszy:
Procek Intel i5 7400, chłodzenie oryginalne
Płyta Główna Gigabyte H110M-S2 po aktualizacji biosu do obsługi nowszej generacji procesorów w serwisie komputerowym
RAM : Crucial Ballistix Sport 8GB DDR4 2400MHz CL16
Grafika: MSI GeForce GTX 1060 6GT OC 6GB
Zasilacz Qoltec SilentLine 520W ( ma już swoje lata ale daje radę cały czas)
No i 2 dyski Seagate, jeden 160GB(stary dysk) i 1TB(nowy).

Trochę długi ten post ale raczej stawiałbym na zasilacz,czarna lista i wiek.

No chciałem w miarę sensownie wytłumaczyć o co chodzi w jednym poście :stuck_out_tongue: ja stawiałem raczej na przegrzewanie się czegoś lub problemy ze sterownikami od dźwięku ale może i to wina zasilacza, ciężko stwierdzić :stuck_out_tongue: da się jakoś dojść do tego z poziomu systemu? Bo nie mam za bardzo zasilacza na zybciu żeby sprawdzić jak będzie to chodziło z innym zasilaczem