Zacinanie się dźwięku

Witam, posiadam komputer
CPU: AMD 4700S
GPU: AMD Radeon RX 5700 XT

wgrane najnowsze sterowniki. Komputer jest podłączony złączem HDMI do nowego telewizora. Mam problem z odtwarzaniem dźwięków. W losowych momentów dźwięk przycina na pół sekundy. Czasem da się wysłuchać całej piosenki, ale czasami przerwie całe zdanie w filmie. Sytuacja ma miejsce zarówno w przeglądarce, na YT jak i odtwarzając pliki znajdujące się na dysku. Kabel HDMI już podmieniony, niestety bez zmian. Dodam tylko, że problem dotyczy samego dźwięku, z obrazem nic się nie dzieje. Czy ktoś spotkał się z podobną sytuacją?

Sprawdziłbym podłączając inne źródło dźwięku przez Jack’a, Bluetooth - o ile masz - lub optyka S/PDIF. Jeśli tam będzie przycinało audio, to niewykluczone, że coś w systemie siedzi.

Możesz pobrać ISO Linux’a np. Kubuntu, uruchomić Live’a (bez instalacji tego Linux’a) i tam sprawdzić dźwięk w celu wykluczenia problemu ze sprzętem.

Podłączyłem słuchawki i wszystko jest okej, dźwięk się nie zacina. Włączyłem też film bezpośrednio na tv i również żadnych zacięć. Dobrze rozumiem, że gdy dźwięk idzie przez HDMI to obdługuje go karta graficzna, a gdy podłączyłem słuchawki przez jacka to zadanie przejęła karta dźwiękowa? Jeśli tak to winowajcą będzie karta graficzna, gdyż kabel hdmi również już był przeze mnie podmieniany. Sterowniki są aktualne, były też przeinstalowywane.

Tak, dobrze rozumiesz. HDMI - dźwięk przez GPU, nie Realtek’a na PC. Pobierz to iso:
https://cdimage.ubuntu.com/kubuntu/releases/23.10/release/kubuntu-23.10-desktop-amd64.iso

Wypal na USB tak, jakbyś instalkę Windowsa kopiował. Uruchom komputer z USB, wybierz „Wypróbuj” lub podobnie - nie „Zainstaluj”. Uruchomi się Linux. Sprawdź tam audio po HDMI.

Okej, odpaliłem Linux Lite bo pod ręką miałem tylko 4Gb pendrive’a. Na nim też nic się nie zacina, czyli wychodzi na to, że problem ze systemem/sterownikami tak? Da się to ogarnąć bez reinstalacji całego systemu, żebym nie utracił wszystkich danych?

Niekoniecznie trzeba będzie robić format. Możliwe, że coś siedzi w Windowsie. Pobierz FRST i daj pliki FRST, Addition oraz Shortcut czy jakoś tak. Może @iJuliusz zobaczy w wolnej chwili.

Okej, testy wykonane.
FRST.txt (89,1 KB)
Shortcut.txt (36,1 KB)
Addition.txt (41,7 KB)

Mogłby ktoś zerknąć na logi? Problem nie ustąpił. Zauważyłem jeszcze, że zaczyna się bardziej zacinać pod większym obciążeniem.

Po miesiącu się pewnie przeterminowały, nie wygląda byś miał uprawnienia do edycji odpowiedzi przez 60 dni, by linki magicznie prowadziły do świeżych danych.

Ta? a gdzie jest data przydatności logów? Wtedy nie działało dokładnie tak samo jak nie działa teraz, nic się nie zmieniło, więc jeśli ktoś kto to ogarnia znajdzie to w tych już wysłanych logach to wystarczy. Idz szukaj zaczepki gdzieś indziej.

Nie ma takowej, ale w systemie zawsze coś się dzieje / zmienia. Zatem @krystian3w ma rację. @DjVampires Powinieneś wygenerować nowe pliki po miesiącu…

Nie wiem czy to coś zmienia, ale to nowy komputer, kupiłem go juz z zainstalowanym systemem. Mam zainstalowany G Data Internet security, ale mam wrażenie, że komputer nie jest tak szybki jak być powinien. Po ponownym uruchomieniu komputera otwiera się przeglądarka z jakąś stroną z chińskimi znakami.

Shortcut.txt (42,1 KB)
Addition.txt (52,2 KB)
FRST.txt (64,9 KB)