Zacinanie się filmików na youtube?

(Kammil87) #1

Jak oglądam filmiki na youtube to co jakis czas mi sie przycinaja. Dodam, że nie chodzi tutaj o prędkość łącza bo mam 1024 i w tym czasie nie sciągam nic z sieci. I widać po obciążeniu łącza że youtube zjada mi tylko z 10-15kb zamiast 128kb. Może ktoś zna jakiś programik który usprawnia oglądanie filmików na necie? Dodam że mam przeglądarke firefoxa.

Dzięki za pomoc

(VPN) #2

To raczej nie wina łącza, ani przeglądarki, tylko serwisu YouTube. Przy dużym obciążeniu łączy szybkość pobierania filmów tak spada. Jedynym sensownym wyjściem będzie pauza odtwarzania na początku i poczekanie, aż wczyta się większa część filmu, dopiero wtedy włączasz odtwarzanie.

(RAM 256) #3

winą jest też dość wolne łącze.

(VPN) #4

1024 kbps to jest dość wolne łącze? Teoretycznie już przy 512 kbps filmy na YouTube powinny odtwarzać się płynnie, przy założeniu, że wykorzystana zostaje cała przepustowość łącza.

(Sebos99) #5

oj na pewno nie jest to wina łącza bo śmiało ja na swoim a mam takie samo oglądam każdy filmik bez zacinki, czasem po prostu za dużo osób siedzi na youtubie i trzeba zapauzować i poczekać, aż się troszkę załaduje :wink:

(RAM 256) #6

to jest wolne łącze. Zresztą filmy strumieniowe odtwarzają się płynnie ma 2 mega. A całej przepustowości łącza nie uzyskasz nigdy.

(antiferno) #7

moze komp zamulony albo flash sie sypie - przeinstaluj flasha

(Tabaka89) #8

:shock: Pierwsze słyszę. Ja mam neo 512 i zdarza się, że filmiki 10 minutową odtwarzają mi się płynnie bez uprzedniego wciskania pauzy a bywa że filmik minutowy tnie się co sekundę. Wina leży po stronie samego youtuba.

(RAM 256) #9

oczywiście to zależy też w dużym stopniu od mocy procesora. Więc jak na takim łączu masz płynnie to znaczy że masz dobry proc. (przynajmniej jak dla youtube)

(Kammil87) #10

Ja to mam procek 2500+ Barton wiec raczej on nie jest winny... pewnie macie racje wina leży po stronie youtube. Bo transfery tez mam spoko (srednio powyzej 120kb z dobrego serwera) czyli wina operatora tez raczej nie? Wkurza mnie już to bo filmik 1.00 wgrywa sie z ok 10min :frowning:

(RAM 256) #11

ściągnij sobie go na dysk przez vdownloader.