Zacinanie się filmów na pełnym ekranie

Zacinają mi się filmy na pełnym ekranie, zarówno YouTube na Cyberfoxie x64 (nie ważne jaka jakość) jak i normalne filmy w MPC-HC (sprawdziłem YT na Edge’u i dział bez problemów, więc to nie wina sprzętu, ale kto normalny by korzystał z Edga).
Bez fullscreena wszystko odtwarza bez problemów. Na pełnym ekranie odtwarza normalnie przez parę sekund po czym zaczyna klatkować (dźwięk idzie normalnie).
Na zintegrowanej grafice HD630 przez HDMI nie było problemów, później dołożyłem RX480 przez DisplayPort i od tego czasu się zaczęły problemy. Wczoraj zrobiłem format, Win10 najnowsza kompilacja 15063.332 i problem nadal występuje.
Monitor AOC G2460VQ6, tak samo na 75Hz i 60Hz. Sterowniki grafiki najnowsze 17.5.2, na starszych było tak samo.

Miałem MPC-HC. Krótko. Też robił problemy na fullscreenie. Pogoniłem. Bezbłędnie, to działa smplayer. W 2008 roku zaczynałem od umplayera, potem był smplayer i został do dzisiaj. Nawet nie korzystam z wbudowanej wyszukiwarki YT, ale w Firefoxe mam rozszerzenie smplayerview. Na YT nawet nie klikam w linki filmów, tylko wybieram z menu PPM - Open link target i bezpośrednio filmy odtwarzają się w smplayerze. Nie obciąża to Firefoxa i jest miód oglądanie. Cyberfox, to też taki uczesany Firefox i to rozszerzenie będzie działać do playera.