Zacinanie sie filmów online

Jeśli to złe miejsce to przepraszam. Mam problem z oglądaniem filmów online. Pełno na forach postów na ten temat ale nigdzie nie znalazłam rozwiązania problemu. Przy oglądaniu film zacina się, tnie, bufrowanie całego filmu trwa jakieś 4h. Oglądanie jest niemożliwe.

Problem nie dotyczny youtube ale stron typu kinomaniak.tv itp.  Raczej nie jest to problem z netem bo to samo jest u mnie w domu i na mieszkaniu. Problem jest w każdej przeglądarce. Trwa to już jakiś tydzień. Wcześniej wszystko działało dobrze.

Co robic? Jest ktoś kto może mi wytłumaczyć (łopatologicznie) jak mam sb z tym poradzić? 

Cześć,

 

wykonaj speed test i daj wynik na forum.

Czy masz najnowszy Adobe Flash Player?

Jeżeli nie pobierz go z tąd.

 

Pozdrawiam,

jakubgross

A jaką masz przeglądarkę? Czy próbowałeś odtwarzać film na Internet Explorer? I przede wszystkim czy masz Adobe Flash Player i jaka wersja? Może też być problem po stronie serwera stremingowego.

Masz smartfona? chodzi mi o jakikolwiek sprzęt dotykowy, który odtwarza filmy? Jak tak to wejdź na te same strony i zobacz czy masz podobne lagi, jak tak to wina neta lub strony www, czasami są przeciążenia. Po zasięgu i renderowaniu Wi-fi poznasz czy to wina łącza. Zobacz czy masz najnowsze sterowniki do karty graficznej, sprawdź Adobe Flash Player, może zignorowałeś polecenie aktualizacji samodzielnej oraz koniecznie pracuj na Chrome. Mozilla Firefox ma poważne problemy z tą wtyczką i czasami nie działają filmiki.

 

W razie problemów masz tu instalke Adobe Flash Player

http://www.dobreprogramy.pl/Adobe-Flash-Player,Program,Windows,13091.html

 

 

jeśli chodzi o Adobe Flash Player wczoraj ściągałam  najnowszą ( chyba najnowszą) wersje i nic to nie zmieniło. 

 

speed test. Nie wiem które dane się podaje to podam wszystko.

PING 6ms

Prędkość pobierania 36.26 Mb/s

Prędkość ściągania 9.91 Mb/s

problem zaczął się na operze, potem na chrome było to samo. Explorer ściągłam dziś i tam narazie nawet sie tworzyć nie chcą.  Adobe Flash Player 16.0

na smartfonie wszystko śmiga aż miło oglądać. a na necie nie zdąży się nawet zbufrować i 15x zdążyło się zaciąć a na tel idzie płynnie. nie wiem jak sprawdzić czy mam nanjowsze sterowniki do karty graficznej. 

Ciekawa sytuacja, przeczyść komputer antyvirusem, CCleanarem, Odkurzaczem, Eusing Free Registry Cleaner. Potem usuń Adobe Flash Player, zrestartuj komputer i zainstaluj od nowa z instalki, którą ci podałem wcześniej. Postaraj się pracować na Chrome, w CCleanerze ustaw aby przeczyściło Chrome całkowicie, połapiesz się jak to zrobić.

Jak sprawdzić najnowsze sterowniki?

Jak masz Nvidia GeForce to po prostu wchodzisz w Nvidia GeForce Expierience( ikonka znajduje się w menu start lub na pasku zadań przy dacie)>Sterowniki(napis, który znajduje się na górze, świeci na zielono jak w niego klikniesz)>Sprawdź dostępność aktualizacji. Aktualna wersja to GeForce 340.52 Driver. Ponadto jak poproszą cię o aktualizacje Nvidia GeForce Experience to potwierdź. Nie wiem jak jest w przypadku kart AMD/ATI, prawdopodobnie podobnie.

.

W najgorszym wypadku, jak to nie pomoże to dodaj logi do działu bezpieczeństwo, zawsze dobrze wiedzieć co tam z FRST http://forum.dobreprogramy.pl/nowy-log-obowi%C4%85zkowy-farbar-recovery-scan-tool-t478727/

Przeczyść komputer programem System Ninja:

http://www.dobreprogramy.pl/System-Ninja,Program,Windows,20570.html

 

Zaktualizuj sterowniki automatycznie:

http://www.dobreprogramy.pl/Driver-Booster,Program,Windows,41956.html (dla Ciebie kolego klucz premium gratis :stuck_out_tongue: - 28D19-FFA92-B1C77-C5DB2)

 

I najważniejsze - w ustawieniach Adobe Flash Player’a wyłącz akceleracje sprzętową (przy najechaniu na film flashowy powinieneś mieć). Sprawdź ponadto czy takie same rzeczy dzieją Ci się na odtwarzaczu HTML5 na YT - https://www.youtube.com/html5?gl=PL&hl=pl

 

Jakiego używasz DNS’u? W Google poszukaj jak go zmienić np. na 8.8.8.8. i 8.8.4.4., i w cmd.exe wykonaj komendę “ipconfig /flushdns”.

Ja bym się w to nie bawił, wiele tego typu programów mąci w systemie i wywołuje liczne skutki po czym musimy przeinstalować od fundamentów komputer. Program jest za darmo czyli gorzej, płatna wersja oferuje większe bezpieczeństwo w razie utraty kontroli nad systemem (w innych programach). Mogą powstawać liczne blue screeny, a tobie chyba chodzi tylko i wyłącznie o sprawne oglądanie filmów, więc pozostałbym przy menedżerze urządzeń i żółtych wykrzyknikach.

To tylko moja własna sugestia i doświadczenie z tego typu programami, lecz u niektórych naprawdę działają. Jeżeli zdecydujesz się na ten program koniecznie zrób punkt przywracania systemu na wszelki wypadek.

Czyściłam go antywirusem. Był czysty. Z powyższych tylko odkurzacza nie użyłam bo nie mogłam go zainstalować. Wg wskazuwek odinstalowałam i zainstalowałam Adobe Flash Player. 

Nic nie pomogło.

 

Dalej nie rozumiem tej części o sprawdzeniu sterowników.

 

Jaką masz kartę graficzną ? Jak jakąś z serii Nvidia to zró jak radził kolega wyżej, najedź na ikonke na pasku zadań (prawy dolny róg, zielono czarna ikonka) Sterownik -> (napis, który znajduje się na górze, świeci na zielono jak w niego klikniesz) i Sprawdź dostępność aktualizacji. Aktualna wersja to GeForce 340.52 Driver(przykład) Ponadto jak poproszą cię o aktualizacje Nvidia GeForce Experience to potwierdź.

karta graficzna: Intel® HD Graphics 400

 

Wiec w tym wypadku co mam zrobić?

https://downloadcenter.intel.com/SearchResult.aspx?lang=&ProductID=3231&ProdId=3231

Tutaj są sterowniki, zresztą zobacz jaką masz wersje aktualną, to chyba potrafisz.

*15.33.8.64.3345 - to aktualna wersja sterownika jak się nie mylę.

Niechcę chwalić dnia przed zachodem słońca ale problem chyba ustąpił. Zrobiłam tylko to co wypisałam powyżej  bez Waszych kolejnych wskazówek i teraz obejrzałam cały film bez zatrzymania.    To co zrobiłam dodatkowo to pozbyłam się psełdoprogramu omiga plus . Czy to mogło mieć jakiś wpływ?   Skoro problem zniknął nie robić już z tym nic czy coś jeszcze sprawdzać?

Raczej nie ma wpływu na stabilność oglądania filmów, zbędny toolbar.

ale czy czynności czyszczące mające na celu usunięcie tego programu (a nie było to łatwe) mogły pomóc ? działać coś dalej czy zostawić i obserwować czy się nie pogorszy?

powiem tak… sranie w banie… można aktualizować i instalować wszystko co sie da ale to nie pomoże.
Po prostu playery są do dupy, mają kiepskie serwery, i pokręcone pliki źródłowe.
Moja rada? Przeboleć nie korzystać. Polecam również korzystanie z innych playerów jeśli są dostępne typu Gdrive, VK i do niedawna anyfiles. choć również sprawdzić można czy na cda znajduje sie to co chcemy zobaczyć. Tam śmiga wszystko tak jak powinno.