Zacinanie się filmów w rozszerzeniu .mkv


(Norbert Boguski) #1

Witam.

Mam problem z ogladaniem filmów w rozszerzeniu .mkv. Próbowałem otwierać różnymi odtwarzaczami i tak w AllPlayerze zacina się jak i obraz tak i dżwięk. W VLC Media Player dźwięk jest idealny ale zamiast obrazu zmieniają się kolory (cały ekran jest np. fioletowy a potem jakiś inny kolor). A w Media Player Classic jest obraz powiedzmy że ok ale dźwięk się co chwila zacina. Niewiem co zrobić. Może brak jakiś kodeków proszę o pomoc.


(Agatonster) #2

Redbul555 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Cedar) #3

Sprawdź program GOM Player:

http://www.dobreprogramy.pl/GOM-Player, … 12844.html

lub VLC:

http://www.dobreprogramy.pl/VLC-media-p … 13060.html

lub Splash:

http://www.dobreprogramy.pl/Splash-Lite … 18439.html


(Norbert Boguski) #4

tego VLC próbowałem. Ok spróbuje tymi.

Dodane 22.11.2011 (Wt) 19:47

W GOM się zacina wszystko a Splash wyskakuje błąd przy otwieraniu :confused:


(Cedar) #5

Dziwne, u siebie nie mam z tym najmniejszego problemu a nie instalowałem żadnych dodatkowych kodeków do żadnego z tych programów.

Spróbuj z kodekami Matroska: http://www.darmowekodeki.pl/matroska-pack-mkv.html

PS. Przestaw w ustawieniach Swojego profilu czas na zimowy :wink:

ucp.php?i=165


(Norbert Boguski) #6

o co chodzi z tymi kodekami matroska ? xD


(Cedar) #7

A jak myślisz? Przeczytaj co jest pod tym linkiem, który podałem.

Proponuję abyś odinstalował wszystkie kodeki i programy do odtwarzania, które do tej pory zainstalowałeś bo podejrzewam, że masz w tym niezły bałagan. Odinstalowywanie przeprowadź za pomocą programu Revo Uninstaller

Po tym wszystkim wyczyść system i rejestr za pomocą programu CCleaner.

Po odinstalowaniu zainstaluj np. VLC i sprawdź jak działa.


(scripter1) #8

Zacznijmy od tego że pliki mkv to są zazwyczaj filmy w wysokiej jakości (zwykle HD 720p lub wyższej) które na słabym sprzęcie będą się ciąć.

Po drugie istotne znaczenie na to czy sprzęt uciągnie film na tyle aby szedł płynnie ma to jaką masz ustawioną rozdzielczość ekranu, przy rozdzielczości ekranu np. 1920x1080 komp musi wykonać więcej obliczeń przy wyświetlaniu obrazu nie gdy jest ustawiona np. 1280x1024 i czasem pomaga zmniejszenie rozdzielczości ekranu.

Trzecia sprawa to kodeki, większość ludzi instaluje tzw lekkie paczki kodeków (Light) które zawierają tylko kilka kodeków i większość filmów ciągną na FFDShow który cho potrafi odtworzyć wiele formatów (mkv chyba też ale nie jestem pewien) ale niestety często okazuje się że bardziej obciąża on kompa niż odpowiedni dedykowany kodek lub daje gorszy obraz (jak w przypadku VLC który bazuje na tym samym kodzie dekodera co FFDShow).

Dlatego należy instalować te pełniejsze zestawy kodeków (np. K-Lite Mega).

Jeśli masz ALLPlayera to zalecam pobranie kodeków które oferuje on w usłudze livupdate, nie rejestrują się one w systemie więc nie ma obawy że pomiesza się coś w kodekach które już są.

Jeszcze co do ALLPlayera to ma on kilka trybów wyjścia video (ustawia się je w jego filtrach), najwydajniejszy jest tryb Overlay Mixer (jest ona zalecanym trybem przy WinXP, w Vista i Win7 wyłącza on Aero więc dla nich zalecany jest tryb EVR).

Oczywiście zakładam że masz najnowszego ALLPlayera a nie jakiegoś archaicznego sprzed lat.


(Norbert Boguski) #9

Tak wszystkie programy mam najnowsze. (ALLPlayer 4.7) Sprzęt no nie jest najlepszy więc to może dla tego. Jego najsłabszym ogniwem jest karta graficzna ;/. I właśnie chciałem odejrzeć tą najnowszą część Piraci z Karaibów która zajmuje 11GB i jest 1080p. Najlepiej mi to odtwarzało w GOM. Może na moim sprzęcie już się będzie zacinać ;/

Dodane 23.11.2011 (Śr) 15:38

a rozdzielczość ekranu mam 1024x768

Dodane 23.11.2011 (Śr) 16:56

Jest nareszcie :smiley: wszystko idzie elegancko :slight_smile: ściągnełem tylko KMPlayer. W nim wszystko idzie. Naprawdę polecam. Dzięki za wszystkie podpowiedzi i tak. :slight_smile: