Zacinanie się gier i filmików

Witam!

Mam dwa problemy i proszę Was o pomoc :wink:

  1. Od dłuższego czasu zdarza się tak, że po ok. 1,5-2h od włączenia komputera gry zaczynają źle chodzic, np.

w CS-ie są lagi i obraz lekko skacze,TDU obraz skacze,PES zacinanie się dźwięku i komentarzy,FM zacinanie się podczas meczu, Far Cry zacinanie się

Problem ten występuje w większości gier. Chodzi o to, że przykładowo: włączam komputer gram w cos lub siedze na necie i po godzinie czy dwóch włączam jakąś gre to tak się właśnie dzieje. Pomaga ponowne włączenie komputera :frowning: Wszystkie gry przedtem chodziły bez zarzutu. Zaczęło się to pojawiać najpierw w TDU potem w większości gier.

  1. Od dłuższego czasu mam problem z ładowaniem się filmików np. na youtube. Niedawno podwyższyłem szybkość internetu z 1mb/s na 2mb/s(neostrada) więc powinna być poprawa, a niestety takiej nie zauważyłem (podczas ściągania plików jest wszystko ok jeśli chodzi o transfer). Filmiki zaczęly się gorzej ładować jeszcze przed zmianą na 2mb/s, a teraz mimo 2mb/s dalej jest tak samo więc coś jest chyba nie tak ?

Jeszcze takie cos zawuażyłem w ostatnich dniach, że przy ściąganiu przez Opere, gdy dany plik się ściąga i nagle jest taka choćby pauza, i później dalej się ściąga przez ok. 10 sekund i potem znowu tak niewymuszona ok. 3 sekundowa pauza(dzieje się tak w kółko aż do zakończenia ściągania pliku).

Nie wiem z czym moze to być związane?

co do pkt.2

Z jakiego serwera ściągasz te pliki?

Różne serwery (rapid,megaupload,sendspace) nie zawsze idzie na full, bo wiadomo jak np.z rapidem. No ale transfer maksymalny jaki miałem to 240-260 kb/s, więc sądze że z netem jest ok. Tylko te ładowanie filmików … :?

A co do tych pauz z tym ściąganiem plików to coś chyba z rapidem. Bo teraz ściągam 2 pliki: jeden z rapida, drugi z megaupload. I te chwilowe pauzy czy przystopowania są tylko dla pliku, który jest ściągany z rapida, ten z mu idzie normalnie.

Hayer06 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Jeżeli pliki z rapida ściągasz, to bardzo często transfer jest przerywany na 10-15s, żeby potem ponownie zaczęło pobierać plik. Co do youtube filmiki mogą się wolniej wczytywać pod wieczór(też mam problem z wolniejszym niż zwykle pobieraniem plików).

Tak jak napisał kozunio12, pod wieczór jest zawsze dłuższy czas oczekiwanie na youtube.pl . Tez mam 2 mbit/s i filmiki mi się zacinają pod wieczór, lecz sporadycznie (np. gdy oglądam np. Malanowskiego z Ipla, idzie to bardzo płynnie, a ładowanie sporo wyprzedza mi obejrzaną część odcinka).

Co do rapida, to pod wieczór tranfer jest czasem chwilowy przerywany z powodu przeciążeń serwerów.