Zacinanie się gier mimo dobrego laptopa

Witam,

jestem tu nowy i nie wiem czy to odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie.

A teraz do rzeczy: Od jakiegoś czasu mam problem z grami, ponieważ zaczęły się zacinać. To znaczy FPS są okay mam po 40,50 ale co parę sekund gra się zacina. Mam na myśli battlefielda 4 i Fifę World (tylko te mam aktualnie na kompie). Najdziwniejsze jest to, że nie zawsze się zacinają. Na przykład dzisiaj odpaliłem BF, pograłem parę minut i już chciałem wyłączać, a tu nagle wszystko ładnie śmiga. Po około 1h gry znwou zaczęło ścinać. Mój set to: Procek- intel core i5 3,5gHz (2 rdzenie, 4 wątki) grafika- Nvidia gtx660m, 4gb ramu, Windows 7 64bit. (laptop to Lenovo y580)

 

Próbowałem dzisiaj go wyczyścić ccleanerem i odwirusować, jednak skutku nie widać. Jak myślicie, format pomoże ?

Sterowniki od karty graficznej masz najnowsze?

 

Użyj programu HWMonitor, aby sprawdzić temperatury podczas gry jak występują przycięcia.

Uruchom HWmonitor zagraj w grę np BF3 przez godzinę potem daj screen z programu. Zainstaluj najnowsze dostępne sterowniki ze strony producenta laptopa.

A może to problem internetu/serwera gry? w przypadku gry sieciowej?

Więc tak:

1.sterowniki są najnowsze (używam Nvidia experience)

  1. Ustawienia w grze są dziwne, poniważ na wysokich mi działa lepiej niż na niskich

  2. Zacina się nawet w kampani więc to nie wina neta

  3. Temperatury podam wieczorem, ale to chyba jednak od tego, bo dzisiaj rano chodziło wszystko normalnie, a po 1h zaczęło się ciąć.

Dodałem 2gb ramu, jednak laptop tego nie wykrywa, co może być przyczyną ?

Temperatura nie przekracza 54 stopnie

Proszę korzystać z przycisku Edytuj , zamiast pisać post pod postem.

rgabrysiak

Czy problem występuje tez w innych grach czy tylko w produktach Origin ?

Zrób zrzut ekranu z HWMonitor z temperaturami podczas gry (gdy występują przycięcia).

Zmiana pasty termoprzewodzącej i wyczyszczenie laptopa z kurzu wewnątrz powinno pomóc.

“Temperatura nie przekracza 54 stopnie”

 

Na pewno wyczyszczenie pomoże… 

Zmniejsz ustawienia w każdej grze, od tego zacząłbym szukanie problemu.

Najnowsze sterowniki nie dadzą jemu dużo większej wydajności w grach. Patrzyłem na stronę producenta, na model tej karty, i najnowsze sterowniki

dadzą jemu najwyżej 10% więcej, a 10% z 40 to 4, z 50 to 5, więc taka mała różnica, to żadna różnica.

Jak gra chodzi najpierw dobrze a po pewnym czasie zaczyna zwalniać to bym obstawiał na za wysoką temperaturę która z czasem rośnie.