Zacinanie się gier na w miarę średnim komputerze

Witam od jakiegoś czasu zacinają mi się gry takie jak np.Prototype Dead Rising i kompletnie nie wiem co się dzieje byłem już w servisie ale oni nic nie wykryli mój sprzęt to:

Zasilacz:Chieftec 500W

Procesor:QuadCore Intel Core 2 Quad Q8300

Karta Graficzna:Geforce gts 250

Płyta główna:Asus P5KPL SE

Ram:4 GB drr2

Dodam że wszystkie sterowniki directx mam zainstalowane w systemie.Moja karta spokojnie powinna uciągnąć np.Prototype.

Na początek zobacz może czy jest coś w podglądzie zdarzeń, a następnie sprawdź temperatury w kompie podczas gry.

Quady lubią się grzać, zwłaszcza na boxowym chłodzeniu. Polecałbym dać chociaż nową pastę termoprzewodzącą między procesorem, a radiatorem. Nie zaszkodzi zrobić to samo na karcie graficznej. No chyba, że miałbyś stracić gwarancję, ale raczej nic się nie powinno stać z tym kompem, bo masz dobry zasilacz. Ja na twoim miejscu gwarancją bym się nie przejmował.

Ja bym się natomiast przejmował, pomyśl o tym że po zdjęciu np plomby w warunkach gwarancji niektórych serwisów jest napisane, że ewidentnie tą gwarancję traci. A w wypadku wady sprzętu która wyniknie po jakimś czasie będzie się to równoważyć ze zmianą sprzętu.

Oczywiście jeśli plomby nie ma to nie ma się co martwić, kup jakąś dobrą pastę o ile temperatury są za wysokie. Najlepiej jeśli byś po dłuższej grze sprawdził temperatury w biosie. Jest również kwestia tego jak dużo syfu masz na komputerze. Ja bym polecił przed wykonaniem jakichkolwiek wydatków:

-czyszczenie ccleanerem

-defragmentacje dysku

-usunięcie zbędnych usług

-wywalenie z autostartu wszystkiego co nie jest sterownikiem

-reinstal sterowników na nowsze / starsze (oc odinstalowujesz >> reset >> ccleaner >> instalacja)

Jeśli gra chodzi z płytą może być to również wina napędu. Wtedy update firmware, lub w wypadku paru modeli lite-on wymiana go na inny (prędzej czy później przestanie on czytać płyty).

Dodam że już robiłem wszystko reinstalowałem system, skanowałem, defragmentowałem itp.

Następnym razem pisz na forum, a nie na pw. Nie tylko ja jestem w stanie ci pomóc. Co do komputera to skoro temperatury są prawidłowe raczej nie jest to wina pasty termo-przewodzącej etc.

Wcześniej mówiłem ci o zmianie, a nie o instalacji sterowników. Przy starczysz grach taka zmiana pomaga (czy to na starsze czy to na nowsze sterowniki). Twój komputer powinien spokojnie pociągnąć tą grę na full detalach. Sprawdź jakie masz zużycie procesora i ramu.

Ok zużycie ramu to jakieś 950 mb a procka jak nie gram ani nic nie robię to zero a jak gram to najwięcej 53%.

A wirusy? :expressionless:

Komputer skanowany 5 razy wirusów żadnych nie ma.

Spróbuj aktualizować BIOS, sprawdzić temperatury to już Ci koledzy doradzili.