Zacinanie sie gier przy wielu FPS

Witam mój problem pojawił sie gdy wymieniłem kartę w moim komputerze z Geforca GTS 250 na model Radeon hd 6950 przed tem nie grałem na jakiś najwyższych detalach ale gry chodziły płynnie i dało się grać gdy wymieniłem kartę pojawił się dziwny problem czyli dziwne przycinki w grach co jakiś czas takie doczyty nie jest to kwestia ustawień ponieważ pojawia się to na identycznych ustawieniach czyli takie same ustawienia na starej karcie nieprzycinań na nowej tak a oczywiście pomimo tych przycinek fps jest wysoki no i pojawia się to nawet w grach które mają naprawdę małe wymagania np the walking dead która na starej karcie chodzi normalnie a na nowej co jakiś czas gdy jest gwałtowniejsza zmiana kamery przycina problem występuje tez oczywiście w grach nowszych ale nie widać go we wszystkich.

Komputer jest po formacie i po reinstalacji systemu wszystko wyczyszczone procesor ma świeża pastę temperatury stabilne brak wirusów dyski podefragmentowane

specyfikacja mojego sprzetu

Procesor Intel core 2 Quad Q 8300 2.50

Karta grafiki dawniej geforce gts 250 teraz Radeon HD 6950

Ramy 4 GB kingstony 1600 MHZ

Zasilacz Modecom MC 620 Carbon

Płyta głowna Gigabyte EP43T-UD3L

Naprawdę nie wiem gdzie leży problem w wadliwej karcie czy może zasilacz nie wyrabia na nowszej ?? oczywiście przeinstalowywałem kilkakrotnie sterowniki do Radeona instalowalem Bety,normalne niestety bez zmian wiec stery też aktualne

Podejrzewam kartę, jak masz możliwość idź z nią do kolegi i sprawdźcie czy u niego jest to samo, to pomoże wyeliminować chociaż jeden czynnik. Ponad to proponuje wyciągnąć ją i dokładnie oczyścić slot, może wdarła się tam odrobina kurzu przy wymianie i przeszkadza.

A jeśli nie mam takiej możliwości co robić jak mogę sprawdzić czy to zasilacz czy karta tak jak wspominałem na starej karcie na tym sprzęcie w tej samej grze chodzi wszystko ok bez ścin, a na nowej się zacina, wydaję mi się że to zasilacz który nie jest podobno najlepszej marki może nie radzić sobie z nową dużo mocniejszą kartą ale nie mam pewności, nie wiem czy wysyłać kartę jako wadliwą na gwarancje czy kupić nowy zasilacz co będzie dla mnie trochę dużym wydatkiem

Dodane 15.01.2013 (Wt) 3:30

Zmierzyłem napięcia programikiem OCCT 4.3.2 nie wiem czy takie własnie maja być czy ktoś mógłby mi to powiedzieć ??

Oto Napiecia

Sensor Name Value MIN MAX

CPU CORE 1,23V 1,22 1,23

VIN1 1,76V 1,76 1,76

+3.3V 3,26 3,25 3,26

+5V 5,05 5,03 5,11

+12V skacze 0,7 2,75

-5V -8,58 -8,64 -8,58

+5V VCCH skacze 5,11 5,19

VBAT 3,1 3,1 3,1

VIN0 0,9 0,9 1,17

Czy takie napięcia w stanie spoczynku są odpowiednie ???

Dodane 18.01.2013 (Pt) 21:59

Widzę że na forum sami geniusze a odpowiedzi multum czy naprawdę nie ma tu nikogo kto zna się na tych napięciach ?? ile można czekać na odpowiedź EHH