Zacinanie się gry (za duże wymagania?)

Witam mam pewną grę, a jej wymganiata to:

* System operacyjny: Windows XP / Vista

* Procesor: Pentium IV 3,0 GHz

* Pamięć: 1 GB (2 GB dla Vista)

* Video: 256 MB (na poziomie GeForce 7600 GT lub Radeon 9800)

* Dysk twardy: 5 GB

Konfig mojego kompa (lapek) HP Pavilion dv6700 (6850ew) - [wiem też jestem tego głupi, bo na naklejce pod spodem pisze 6850 ew a we właściwościach systemu dv6700] procek Intel core 2 duo T 5550 1,83 @ 1,83 Ram 2048, karta graficzna GeForce 8400GS, system Windows Vista Home Premium i mimo to gra tnie nawet przy najmniejszych ustawieniach - podczas akcji gdy się coś dzieje. I moje pytanie - czy wszystko zależy tylko od grafy, czy np. jeżeli dokupie jeszcze 1 giga ramu to gra nie będzie tak przycinać? Osobiście mało gram w gry, a jeżeli już w coś gram to musi mnie naprawdę zainteresować.

P.S Czy jeżeli bym kupił ten RAM to czy mogę go zamontować na własną ręke czy muszę jechać do serwisu HP bo inaczej stracę gwarancję?

dokupienie ramu nic nie pomoże, albo mało pomoże… najlepiej było by wymienić kartę graficzną na mocniejszą, 8800GT (cena około 400 zł). Jak na razie najbardziej opłacalna karta, jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności. Nie opłaca się brać kart z serii 9xxx, bo po prostu się nie opłaca, bo to jest to samo co seria 8xxx… może kilka procent wydajniejsza. Ja polecam do tego zestawu 8800GT.

Co do instalowania pamięci na własną rękę to nie mam pojęcia jak to jest z gwarancją.

Pozdrawiam.

Dobrze się czujesz?

Mateusz91krk , chłopie, to nie jest stacjonarka, to laptop.

Stały_bywalec , ten laptop nie nadaje się do gier, głównie ze względu na beznadziejną kartę graficzną, geforce 8400 nie nadaje się do gier. Warto też obniżyć rozdzielczość i detale, powinno chociaż trochę pomóc, ale niczego nie gwarantuję.

Już standardowo podam link do pewnej strony pokazującej wydajność mobilnych kart graficznych:

http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-kar … 174.0.html

Dzięki za odpowiedź. Myslałem że skoro Call of Duty 4 - Modern Warfare dobrze chodzi to jednak pogram jeszcze w coś innego… Spectator , Tak jak napisałem w pierwszym poście obniżyłem detale na maxa i gra przycina się dopiero przy jakiejś większej akcji, typu strzelanie czy coś… W nowy komp prędko nie zainwestuje bo dopiero sprawiłem sobie laptopa… Mimo wszystko dzięki za odpowiedź. P.S Czy zakup zewnętrznej karty graficznej byłby dobrym pomysłem przy podanej konfiguracji notebooka i ile takie cudo kosztuje :x ?

sorry :confused:

nie zauważyłem że to laptop…

przepraszam bardzo za zamieszanie

Do laptopów chyba nie można dokupować kart graficznych… Ale te wątpliwości napewno rozwieje konsultacja z producentem laptopa, napisz do nich maila to napewno odpiszą.

P.S.

CoD4 nie ma tak dużych wymagań jak się uważa, chodzi przyzwoicie nawet na zintegrowanym radeon hd3200 w połączeniu z athlon x2 4800+ i 2GB ramu.