Zacinanie się komputera oraz jego spowalnianie

Witam, mam problem ze swoim laptopem. Może najpierw specyfikacja:
ASUS ROG GL553VD
i7-7700hq
gtx 1050
16 GB RAM
HDD 1000 SSD 256

Ogólnie problem występuje nawet na samym pulpicie. Czasami poprostu w losowych momentach kiedy ruszam myszką zacina się ona i teleportuje. Kiedy oglądam sobie film na youtubie lub słucham muzyki słyszę trzeszczący dźwięk oraz zacinanie się myszki do tego. Podczas grania w jakąś grę chodzi ona płynnie po czym po jakimś czasie spada w niej niesamowicie wydajność. Mimo zmiany ustawień graficznych z najwyższych na najniższe łącznie z rozdzielczością dalej zacina tak samo jak na najwyższych ustawieniach.

Jakie są temperatury pod obciążeniem? Do ich sprawdzenia możesz użyć hwinfo.

O jakichś temperaturach jeszcze zapomniałem?

Zacinania to kwestie wysokich opóźnień systemowych. Zacznij od aktualizacji sterowników i przełącz wszystkie z możliwych sterowników na tryb pracy MSI zamiast opartego na IRQ. To powinno zniwelować ścinki obrazu i dźwięku.
Drugi problem to throttling. Możesz pomyśleć nad undervoltingiem np. w Intel Extreme Tuning Utility. Niestety przegrzewanie się podzespołów i wysokie opóźnienia systemowe to nagminny problem laptopów. Jeśli dużo grasz korzystniej pomyśleć o stacjonarce IMHO.

Cześć, póki co jestem w trakcie aktualizacji sterowników. Nie wiem za to w jaki sposób mogę przełączyć sterowniki w tryb pracy MSI. Druga sprawa dotyczy Intel Extreme Tuning Utility - jak widać na załączonym screenie nie mogę zająć się undervoltingiem z jakiegoś powodu, jakieś rozwiązanie?

Gram dużo ale w gry, które powinny chodzić spokojnie na takim sprzęcie (League of Legends, CS:GO, osu!), a niestety wychodzi na to, że fpsy spadają nawet w takich grach.