Zacinanie się komputera przy nagrywaniu poradników z pulpitu

No więc nie mam zbyt dobrego kompa, ale kiedyś miałam gorszego (też tego) ale teraz mam prawie wszystko zmienione. No i kiedyś przy kręceniu poradników na youtube nie ciął się wcale , na luzie normalnie kręciłam. A teraz mam lepszy a się tnie , szczególnie jak robie coś na przeglądarce i nagrywam…

Nie jest on zbyt dobry , ale chyba powinnien wystarczyć do tego? :

AMD Athlon , Windows XP, 1.67Ghz , 256ram (mam teraz, ale zamówiłam jeszcze kolejne 256 i będę miała 512MB koło piątku ). Myślicie że dzięki temu będzie szybciej chodził lub się nie zacinał?

Proszę o pomoc! :wink: . Z góry wielkie dzieki .

ps. próbowałam nagrywać: camtasia studio, hyper cam

Jaki Athlon?

Jeśli nie wiesz -> ściągnij Speccy -> zainstaluj -> uruchom -> zapodaj zrzut :slight_smile:

Powyłączaj wszystkie aplikacje działające w tle. Powinno być lepiej. Większość nowoczesnych przeglądarek jest dość zasobożerna, więc dokupienie dodatkowej pamięci RAM nie jest złym pomysłem.

Dobra daje wam zrzut z tego programu “Speecy” :

System operacyjny :

MS Windows Xp home 32-bit Dodatek Service Pack 2

CPU :

AMD ATHLON XP

Technologia Palomino 0.18um

RAM :

256 MB SDRAM @ 166MHz (3-3-3-6) - ( przypominam że dokupilam 256MB , więc może jeszcze dziś będzie 512)

Grafika :

BenQ FP93GX+ (1280x1024@60Hz)

64MBGeForce4 MX 440 with AGP8X (Leadtek)

Jeszcze na wszelki wypadek dodam;

Pamięć fizyczna :

Zużycie Pamięci 78 %

Całkowita Fizyczna 255 MB

Dostępna Fizyczna 29 MB

Całkowita Wirtualna 2.00 GB

Dostępna Wirtualna 1.91 GB

Reszta chyba nie potrzebna :stuck_out_tongue: .

No więc przyśpieszy mi coś kompa, jak do kupie ten ram?

Zatem czekamy z niecierpliwością na wyniki testów z rozbudowanym RAM :smiley:

dziś jeszcze nie przyszło … ale jutro raczej będą :slight_smile:

wyłącz wszystkie zbedne procesy

start > uruchom > msconfig > uruchamianie > odznacz wszystko co zbędne/ zastosuj > restart

tyle ramu to jest za mało na przeglądarkę a co dopiero na nagrywanie filmów

Odezwał się chyba posiadacz 4Gb i pewnie 4Gb też dla niego mało.

Mam identycznego kompa jak autor postu z tym, że mam 1,5Gb Ramu i komp śmiga, nawet mam tam Photoshopa 5 i Ilustratora 5 i jakoś sobie radzę. Dodam, że laptopa mam z procem 1,7 i 512 ramu i mam aktualną przeglądarkę i też sobię radze. Dużo zależy od skonfigurowania systemu. Niektórzy mają 4GB ramu procesory dwurdzeniowe a jakoś tego nie idzie odczuc.

po pierwsze mam 2 gb

po drugie system XP potrzebuje ok 300mb do wydajnej pracy + aplikacje myśle że 200 bo na dysku twardym tak szybko nie poleci

po trzecie w domu mam taki komputer i go serwisuje (1,5gb ramu 3 sloty po 500mb)

po 4 co programy mają zrobić z 30mb ramu tyle to ich gui bierze niestety potrzebują co najmniej 100mb na aplikacje niestety takie aplikacje preferują ram a nie dysk

po 5 czy ja napisałem że procek jest słaby albo karta graficzna nie nie napisałem tak napisałem że nie powinien używać nagrywania i przeglądarki razem ponieważ system nie nadąża

SP nie spamuj to co napisałeś nic nie wnosi do dyskusji

256 MB SDRAM @ 166MHz (3-3-3-6)

Chłopie chyba cię pogięło!! 256mb ram i ty chcesz żeby 7 Ci śmigał?! Wiesz w ogóle jakie jest minimum dla 7? Minimum to jest 512, natomiast zalecane 1gb, ale najlepiej włożyć 2gb, bo wtedy system działa najlepiej, a tym bardzie się przyda, skoro masz zamiar renderować filmy. Właściwie do renderingu przydałoby się jeszcze więcej ramu, a nawet najlepiej składaj kasę na nowy sprzęt, bo obawiam się, że na renderingu w HD 720p ten sprzęt polegnie i po prostu zawiesi się na amen… Z takim dziadkiem to wracaj do XP, bo 7 nie bardzo pasuje pod taki sprzęt…