"zacinanie" się komputera, ramy?

witam!

ostatnio kupiłem taki o to sprzęt:

MSI MS-7616 socket 1156

Intel Core I3 530 2 x 2,93Ghz z HT

samsung 160Gb / 7200 rpm

ram 3 GB / DDR3 / 1333MHZ (1GB goodram, 1GB goodram, 512MB qimonda, 512MB qimonda)

GeForce 9600 512mb / 256 BIT

zasilacz Fortron 400w

podczas pierwszego dnia użytkowania komputer się “zacinał” to znaczy staje i nic się nie da zrobić, pomaga tylko reset, wiec postanowiłem przeinstalować system gdyż myślałem ze to może jego wina. Podczas instalacji nowego Windowsa komputer tez się zaciął i dopiero za 3 razem udało mi się zainstalować system. Doszłem do wniosku ze to wina sprzętu. Dysk sprawdziłem programem hd tune nie wykazał żadnych złych sektorów. Ram sprawdziłem za pomaca memtest, chodził ok.5 godzin i też nie wskazał żadnych błędów, czy chodził za krótko? Od instalacji tego nowego systemu minęły 4 dni i podczas nich z komputerem stało się tak dwa razy, te dwa razy zaraz po instalacji systemu, a później nic się nie działo (raz jak chciałem coś zainstalować, raz jak poszłem odrabiać zadania i po paru chwilach wróciłem, lecz ten stał i nic nie dało się zrobić). Nie wiem co jest za to odpowiedzialne, ale mi się wydaje że ram i nie wiem co mam z tym zrobić… oddać do sklepu aby wymienili czy coś, ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami… czy te ramy (goodram i qimonda) mogą ze sobą dobrze współpracować?? sam nie wiem co z tym zrobić, gdyż system działa od kilku dni bez tych zawieszek, tak się działo tylko na początku, teraz nie. Mam się tym przejmować?? w przyszłości będą się takie rzeczy dziać ? może lepiej je wymienić?? co o tym sadzicie ?

Sprawdzaj osobno na każdej kości

nie dam rady. Komputer zaplombowany, tracę gwarancje…

jak na gwarancji to oddaj i niech serwis się buja z tą usterką…zapłaciłeś, to wymagaj! !!

Ten komputer to jakiś zlepek starych i bardzo starych podzespołów - kupiłeś go jako sprzęt używany? Ile masz na niego gwarancji? Jeśli masz tylko gwarancję rozruchową to radzę z niej czym prędzej skorzystać.

:roll:

Nie kombinuj.Serwis.Niech oni kombinują.

SilberPunkt aż taki zły? mój poprzedni komputer miał procesor amd athlon 1.8, 1gb ram kingston, i 64mb karta graficzna geforce mx440… Za ten komputer dałem 900 zł, za dużo?? komputer chciałem nie drogi ale dość dobry. czytałem recenzje na temat procesora były bardzo pozytywne, kartę graficzna tez wychwalali ze to dobra 512, z dyskiem uznałem ze jakoś przeżyje byle było by taniej (gdyż teraz są bardzo drogie), jedynie ten ram mi nie pasuje… moim zdaniem lepiej by było jak by dali 2GB goodrama i 1GB goodrama co razem dało by mi 3gb tyle co było ustalone. postanowiłem oddać go w najbliższym czasie do nich, aby coś z nim zrobili (najprawdopodobniej poproszę ich aby wsadzili 2 razy 2GB jakiegoś goodrama aby były już te 4GB. Co o tym sądzicie ? jeśli chodzi o gwarancje mam na rok, oprócz tego mogę go zwrócić wciągu 10 dni od zakupu (doszedł do mnie w poniedziałek)