Zacinanie się komputera w grach

Witam.

 

Kupiłem nowy komputer, lecz karta graficzna nie przyjechała na czas. Wsadziłem więc w kompa zastępczo gtx 750 i wszystko działało. Gdy karta graficzna przyjechała włożyłem ją do kompa, ale gdy gram w gry (15-30 min) komputer się zawiesza, czyli obraz staje w miejscu, w słuchawkach słychać buczenie. Wpadłem na pomysł by odinstalować wszystkie sterowniki nvidi (bo nie odinstalowałem sterowników gtx 750) i zainstalować sterowniki nowej karty graficznej. nic to nie dało. Przeinstalowałem gry które zacinały kompa, czyli SW:Battlefron, WoW, GTA 5 i wiedźmin 3. uruchomić przez ten czas miałem ochotę tylko gta 5 i wow’a, gta przez kilka dni działało dobrze, lecz dzisiaj również zaczęło się zacinać. Wow’a od reinstalacji włączyłem dzisiaj po raz pierwszy, na razie nie zacina.

 

Proszę o szybką pomoc.

 

Specyfikacja:

 

Windows 10 Pro 64bit

 

Intel Core i7 5820K 3.30GHz

 

32 gb ram hyperx ddr4 1066mhz

 

MSI Geforce GTX 1080 Gaming X

 

Zasilacz Chieftec GPM-1000C

 

Płyta główna msi x99a sli plus

A masz może możliwość sprawdzenia, czy karta działa na innym komputerze? Może być to problem z kartą.

Windows 10 sam instaluje sterowniki, dlatego może nie działać, bo masz sterowniki do gtx 750. Spróbuj odinstalować wszelkie sterowniki od kart, a potem jeszcze raz zainstaluj.

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/105144/pl

Po przeinstalowaniu sterowników problem dalej występuje. Niestety nie mogę sprawdzić karty na innym komputerze. Jak myślisz, czy przeinstalowanie windowsa coś da?

Możesz po prostu przywrócić do stanu początkowego i sterowniki Ci się usuną

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

Moim zdaniem jednak to nie jest wina sterowników. Jak już napisałem takowe zostały odinstalowane, i jak już nie było żadnych sterowników od nvidi zainstalowałem sterowniki gtx 1080.

Może być różnie. Sprawdź jeszcze czy przy normalnej pracy karta nie hałasuje i czy nie wydaje różnych dziwnych dźwięków.

Nie hałasuje, nie wydaje dziwnych dźwięków.

To ja by raczej skupił się na tych sterownikach. Przywrócenie systemu do stanu początkowego wszystko by wyjaśniło. Wtedy już byś wiedział, z czym jest problem.

Przeinstalowałem system. Pobrałem grę life is strange, grałem przez 20 minut i zawiesiło komputer. w GTA 5 jeszcze nie wywala, ale myślę że to kwestia czasu.