Zacinanie się komputera w grach


(PLGamesPL) #1

Witam.

 

Kupiłem nowy komputer, lecz karta graficzna nie przyjechała na czas. Wsadziłem więc w kompa zastępczo gtx 750 i wszystko działało. Gdy karta graficzna przyjechała włożyłem ją do kompa, ale gdy gram w gry (15-30 min) komputer się zawiesza, czyli obraz staje w miejscu, w słuchawkach słychać buczenie. Wpadłem na pomysł by odinstalować wszystkie sterowniki nvidi (bo nie odinstalowałem sterowników gtx 750) i zainstalować sterowniki nowej karty graficznej. nic to nie dało. Przeinstalowałem gry które zacinały kompa, czyli SW:Battlefron, WoW, GTA 5 i wiedźmin 3. uruchomić przez ten czas miałem ochotę tylko gta 5 i wow’a, gta przez kilka dni działało dobrze, lecz dzisiaj również zaczęło się zacinać. Wow’a od reinstalacji włączyłem dzisiaj po raz pierwszy, na razie nie zacina.

 

Proszę o szybką pomoc.

 

Specyfikacja:

 

Windows 10 Pro 64bit

 

Intel Core i7 5820K 3.30GHz

 

32 gb ram hyperx ddr4 1066mhz

 

MSI Geforce GTX 1080 Gaming X

 

Zasilacz Chieftec GPM-1000C

 

Płyta główna msi x99a sli plus


(jakubgross) #2

A masz może możliwość sprawdzenia, czy karta działa na innym komputerze? Może być to problem z kartą.

Windows 10 sam instaluje sterowniki, dlatego może nie działać, bo masz sterowniki do gtx 750. Spróbuj odinstalować wszelkie sterowniki od kart, a potem jeszcze raz zainstaluj.

http://www.nvidia.pl/download/driverResults.aspx/105144/pl


(PLGamesPL) #3

Po przeinstalowaniu sterowników problem dalej występuje. Niestety nie mogę sprawdzić karty na innym komputerze. Jak myślisz, czy przeinstalowanie windowsa coś da?


(jakubgross) #4

Możesz po prostu przywrócić do stanu początkowego i sterowniki Ci się usuną

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka


(PLGamesPL) #5

Moim zdaniem jednak to nie jest wina sterowników. Jak już napisałem takowe zostały odinstalowane, i jak już nie było żadnych sterowników od nvidi zainstalowałem sterowniki gtx 1080.


(jakubgross) #6

Może być różnie. Sprawdź jeszcze czy przy normalnej pracy karta nie hałasuje i czy nie wydaje różnych dziwnych dźwięków.


(PLGamesPL) #7

Nie hałasuje, nie wydaje dziwnych dźwięków.


(jakubgross) #8

To ja by raczej skupił się na tych sterownikach. Przywrócenie systemu do stanu początkowego wszystko by wyjaśniło. Wtedy już byś wiedział, z czym jest problem.


(PLGamesPL) #9

Przeinstalowałem system. Pobrałem grę life is strange, grałem przez 20 minut i zawiesiło komputer. w GTA 5 jeszcze nie wywala, ale myślę że to kwestia czasu.