Zacinanie się laptopa Alienware podczas grania

Witam mam lapka Alienware wszystko bylo spoko w grach od jakiegos czasu Pes 2018 i Pes 2019 laguja od czasu do czasu co jest przyczyna? Prosze o pomoc

Hej,

A nie przegrzewa się on czasami? Jak wyglądają temperatury poszczególnych komponentów?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Hey
W sumie to grzeje sie od jakiegos czasu. Mysle ze czas paste wymienic ale wole sie upewnic i zapytac .

No to wypadałoby podać, jak prezentują się temperatury przy obciążeniu. Jeśli faktycznie się przegrzewa, czas na czyszczenie i wymianę pasty termoprzewodzącej. No chyba że chcesz nieodwracalnie uszkodzić sprzęt.

Odpalasz HWmonitor, grasz przez godzinę z uruchomionym w tle i wrzucasz nam screen.

To jeszcze podaj, co to dokładnie za model laptopa. Ewentualnie możesz podać, w jaki procesor i kartę graficzną jest wyposażony. Ale ewidentnie procesor osiąga za wysokie temperatury.

Spore temperatury, nawet jak na laptopa (zwłaszcza te CPU). Wg mnie wymiana pasty + trzymanie laptopa tak by miał dostęp do powietrza (np. 2 książki na brzegach, tak by kratki od spodu były luzem) lub jak nie wystarczy to może być potrzebna podstawka (byle jaka, nawet tania byleby powietrze wdmuchiwała).

Odkręcić, chłodzenie wyczyścić dokładnie i nowa dobra pasta np: Thermal Grizzly Kryonaut.

Nie wiem czy tam nie potrzebujesz termopada jakiegoś.

GeForce gtx 980M Alienware 15 core i7

Temperatury są za wysokie, warto przeczyścić cały laptop oraz wymienić pastę na procesorze.
Ewentualnie po tych czynnościach w przyszłości podkładka chłodząca.