Zacinanie się laptopa po upadku

Witam. Miesiąc temu spadłem z oblodzonych schodów wraz ze swoim laptopem, którego miałem w torbie, jednak uderzył o ziemię na skutek czego poszła matryca, którą musiałem wymienić. Wczoraj zaczął mi się zacinać. Najpierw podczas grania w fife 13, później gdy oglądałem film. Są to chwile zawieszenia, które unieruchamiają cały komputer, że nic nie można zrobić po czym zaczyna pracować normalnie. Czasem zawiesza się podczas pisania. Postanowiłem przetestować HDD, gdyż sądzę, że on również mógł ulec awarii. Diagnozowałem go programem Victoria 4.3. Oto skany z wynikami:

f2a2ce5981b0946am.jpg

497debbf1c13f1dbm.jpg

Mimo dużej ilości ostrzeżeń ~4000 to SMART twierdzi, że jest dobrze.

Jaka jest wasza opinia na ten temat?

Czy jest szansa, że mogą naprawić to gwarancyjnie, jeżeli nie widać śladów uderzenia?

Mój laptop to:

Acer 7750g

Intel Core i3-2330M

Radeon 6650M

17,3"

4GB DDR3

640 GB HDD

Lasting ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

G-SENSOR shock counter informuje o tym że dysk został poddany wstrząsom.

Dodatkowo masz trochę (468) wolnych sektorów (mogą z nich powstać bad sectory).

Powinienem już kupować nowy dysk? To jest jego wina, że laptop się zacina? Może być gorzej?

Jeśli wymiany matrycy dokonałeś w autoryzowanym serwisie Acera to masz dalej gwarancję na notebooka ale serwis ma już informację o mechanicznym uszkodzeniu Twojego sprzętu i może odmówić naprawy gwarancyjnej.

Jeśli wymiany matrycy dokonałeś sam albo w jakimś nieautoryzowanym serwisie to nie masz już gwarancji.

:roll:

Matryce wymieniłem w nieautoryzowanym serwisie, jednak matryca jest identyczna, dlatego nie pokapują się, że była wymieniana.

Nie był bym tego taki pewny.

:roll:

Czyli uważasz, że ewidentnie dysk jest do wymiany?

Nie. Trudno stwierdzić na odległość co powoduje przycinanie. Może to być dysk, może to być system, wirus a nawet mechaniczne uszkodzenie płyty głównej. Możesz założyć wątek w dziale “Bezpieczeństwo” i podać odpowiednie logi a koledzy sprawdzą czy nie masz jakiejś infekcji (poczytaj najpierw jak prawidłowo wkleić logi). Jeśli będzie OK to można spróbować reinstalacji systemu. W ostateczności możesz zaryzykować wysłanie sprzętu do serwisu ale możesz zostać obarczony kosztami przesyłki kurierskiej i ekspertyzy (nawet jak zrezygnujesz z naprawy) ze względu na nieautoryzowaną ingerencję w notebooka.

:roll:

Tydzień temu robiłem reinstall… Z autoryzowanego serwisu również wolałbym ominąć(długi czas, a w razie nie uwzglednienia gwarancji bardzo duze koszty naprawy.)