Zacinanie się muzyki w laptopie

Witam.

   Jakiś czas temu odebrałem laptopa firmy ASUS z ich autoryzowanego serwisu. Problemem był między innymi dźwięk, a konkretnie trzeszczenie przy głośniejszej muzyce. Wymieniono mi dolną część obudowy, w tym głośniki. Problem z trzeszczeniem ustąpił, ALE:

Laptop wrócił do mnie z systemem Windows 8. Przeprowadziłem aktualizację do Windows 8,1, gdyż ASUS twierdzi, że ten system będzie najlepszy dla mojego sprzętu. Pojawiły się u mnie teraz kolejne problemy z dźwiękiem, nieco inne. Podczas korzystania z laptopa i słuchania muzyki, następują co jakiś czas różne zacięcia, przycięcia. Brzmi to dokładnie tak, jak na tym filmie:

 

U mnie dzieje się to jednak znacznie rzadziej i w mniejszym stopniu, ale jednak się dzieje. Muzyki słucham w JetAudio, ale problem zachodzi również z Windows Media Player i PotPlayer. Początkowo sądziłem, że powodem jest korzystanie z Mozilli i znaczne skoki zużycia procesora, ale okazuje się, że to zacinanie następuje również wtedy, gdy takich skoków nie ma. W moim przypadku jest ono co prawda chwilowe i niezbyt częste, ale jednak jest. Tutaj mam pytanie do osób, które stale słuchają muzyki na komputerze/laptopie: Czy takie przycięcia również Wam się przytrafiają? Być może to jest normalne? W moim przypadku odkryłem jeszcze drugą rzecz. Dzisiaj pierwszy raz słuchałem muzyki aż do momentu zgaśnięcia ekranu i wtedy nastąpiły zakłócenia dźwięku. Sprawdziłem to i za każdym razem, gdy ekran gasł, zaczynały się te zakłócenia. Ciężko mi cokolwiek więcej na ten temat napisać, gdyż nie ma chyba reguły co do tego. Z moich obserwacji wynika, że albo się to dzieje co jakiś czas, albo po dłuższym użytkowaniu laptopa. Ten laptop był już dwa razy w serwisie w ciągu ostatniego miesiąca. Najpierw z powodu  dźwięku, później z powodu fuszerki przy składaniu obudowy matrycy, która również została wymieniona. Zanim wyślę go trzeci raz, chciałbym zaczerpnąć Waszej rady, gdyż posiadacie sporą wiedzę i często Wasze sugestie są trafne. Może ktoś z Was pomoże mi przeprowadzić jakąś analizę pracy mojego komputera? Być może są jakieś błędy w systemie. Być może mój twardy dysk lub procesor nie pracują tak, jak powinny. Liczę na Waszą pomoc i jakiekolwiek sugestie.Powyższe problemy są dla mnie o tyle uciążliwe, że jestem niestety perfekcjonistą i wszelkie niedogodności tego typu od razu mnie drażnią.

 

Moje obserwacje w skrócie:

  • dźwięk zacina się czasem bez żadnej przyczyny na każdym odtwarzaczu muzyki, ale czasem dzieje się to np. podczas przenoszenia jakiegoś pliku, otwierania strony internetowej, zrobienia czegokolwiek na laptopie,

  • występują zakłócenia dźwięku po zgaśnięciu ekranu,

  • zmieniłem ustawienia zasilania tak, aby oszczędność energii nie była zależna od stanu linku.

 

 

Masz gwarancję na naprawę korzystaj… i wymiana sprzętu na nowy bez wad.

 

Najnowszy HD Tune Pro i wklej cały smart dysku, zakładka health.

 

 

Przeskanowałem dysk HD Tune (darmowa wersja) i nie znalazło żadnych błędów. Tego laptopa już dwa razy oddałem do serwisu w ciągu ostatniego miesiąca. Odinstalowałem antywirusa AVG, może to on powoduje jakiś konflikt i chwilowe spowolnienie systemu. Problem jest taki, że te przycięcia pojawiają się bez żadnej reguły, raz na jakiś czas. Czasem częściej, czasem wcale. Nie jestem wróżką, ale przypuszczam, że ASUS stwierdzi, iż z moim laptopem wszystko jest okej, bo wątpię, żeby mieli czas na jakąś wielogodzinną analizę, dlatego zanim go wyślę trzeci raz, chcę pozbierać trochę rad i różnych sposób na samodzielne ustalenie przyczyny.