Zacinanie się myszki

Witam, tak jak w temacie myszka w pewnych momentach się zacina. W sensie nie działa płynnie. Myślałem ze to wina myszki, kupiłem nowa ale problem nie ustał. Po prostu myszka nie działa płynnie co utrudnia prace na komputerze, czego może być to wina? Pozdrawiam.

Może być wina podkładki.

Jeśli jest to myszka bezprzewodowa to może to być spowodowane zakłóceniami innych urządzeń. Jeśli po kablu to tak jak wspomniano, zapewne kiepska podkładka lub jej brak.

Właśnie jest bezprzewodowa, jak była na kablu raczej nie było takich problemów. Podkładki nie ma.

A jakie masz parametry komputera i jaki producent? Bo ja mam laptopa, w którym kursor się lubi zacinać bez względu na myszkę/touchpad. Ma procesor Intel Core i5-8250U. Laptop marki Lenovo.

Więc na próbę wyeliminuj zakłócenia w bliskim otoczeniu komputera czyli telefony z włączonym wifi, możesz na próbę w samym komputerze wyłączyć wifi (nie tylko rozłączyć z sieci).

U mnie myszka świrowała kiedy trzymałem telefon na biurku obok komputera. Inna teoria to po prostu słabe baterie w myszce. To też powoduje problemy.

Kwestia po czym myszka jeździ. Dobre myszki jeżdżą niemal po wszystkim. Tańsze nie lubią jasnych błyszczących powierzchni i szklanych blatów (o przezroczystych nie wspominając). Sprawdź, czy myszka dobrze jeździ np po spodniach, po podkładce (najlepiej materiałowej czarnej) lub kartce papieru z drukarki. Jeśli problem nadal będzie występował, to winny może być hub aktywny, niestabilny zasilacz lub nawet słabe baterie w myszce.

Myszka jest nowa, bo myślałem ze to wina starej, baterie nowe. Nowa myszka od logitecha, bezprzewodowa kosztowała 70zl. Normalnie chodzi dobrze tylko co jakiś czas są takie ścinki nie do zniesienia

To winą mogą być zakłócenia albo konkretny fragment blatu, po którym jeździ. Masz jakiś hub aktywny? Jakieś urządzenia na BT? Sprawdź inne gniazdo USB. Jeśli to stacjonarka, to nie podpinaj do przedniego gniazda. Jaki zasilacz? Czy gdy mysz zacina, to klawiatura działa normalnie - znaki pojawiają się od razu? Może po prostu to nie jest myszka lecz cały system tnie? Sprawdź jakąś mysz na kablu.