Zacinanie się przy graniu (VOL. 2)

Witam, otóż mam problem podczas grania. Komputer dziwnie się zachowuje, mam 40-50 fps lecz dosłownie co pół sekundy gra łapie zwieche na mgnienie oka. Przeinstalowałem sterowniki, zrobiłem defragmentacje dysków, próbowałem podkręcić procesor, grać na najniższych ustawieniach, nic nie pomaga. Męczę się z tym już od dłuzszego czasu i nie wiem jak to naprawić. Format robiony był około 2 tyg. temu, ponieważ myślałem że może to wina tego, że mam zainstalowany system 64bit a nie 32, lecz to nie to.

Sprzęt:

Amd Athlon II X2 245 BOX @ 2.9 GHz

Radeon HD 5700

8 Gb Ram ddr3

Gigabyte GA-MA770T-UD3

Windows 7 32 bit

Jeśli będziecie czegoś jeszcze potrzebowali by mi pomóc to piszcie

Temperatury podczas gry:

http://i50.tinypic.com/2mr660z.jpg

Jakaś konkretna gra czy problem występuje we wszystkich?

EDIT.

Temperatura procesora jest za wysoka, o ile oczywiście program pokazuje prawdziwą wartość. Everest jest nieaktualny, jego następca to AIDA64, ze swojej strony polecę HWMonitor.

We wszystkich niestety, szczególnie widoczny przy grach FPS

Musze podbić, bo zaktualizowałem post, a że napisałeś wcześniej to byś wartości dodanej nie zobaczył. Proponuję też odpalić grę w oknie, obok ustawić okienko CPU-Z i kontrolować taktowanie procesora (konkretnie czy podczas przycięć nie spada). Ogólnie dla Athlona II, bezpieczna temperatura to ~65*C.

Rzeczywiście przy przycięciach taktowanie spada do ~800MHz. Aida 64 pokazała mi około 65*C podczas gry. Co mogę zrobić z tym taktowaniem? Wyczytałem o programie ThrottleStop ale nie obsługuje on mojego procesora.

Najprawdopodobniej problemem jest temperatura (przez nią procesor obniża taktowanie). Ustaw częstotliwość procesora (przez zmianę mnożnika w BIOSie) na powiedzmy 2500 MHz i sprawdź jak wtedy wygląda sytuacja.

Zmieniłem do 2500MHz ale to nic nie dało. Temperatura nadal taka sama. Są jeszcze jakieś spodoby obniżenia temperatury oprócz wymienienia pasty, czyszczenia komputera i zmiany wentylatora?(pastę zmieniałem niedawno a wentylator był razem z procesorem więc jest mało używany"

Dotknij radiatora, jest gorący? Może chłodzenie jest niepoprawnie założone. Komputer stoi bezpośrednio przy jakimś źródle ciepła? Kombinuj (zmniejsz jeszcze taktowanie - to oczywiście tylko do testów, bo problem z temp i tak trzeba będzie wyeliminować). Ewidentnie temperatury są zbyt wysokie, ile wynoszą w spoczynku?

A radiator masz czysty? Pastę nałożoną? Wentylator działa?

Radiator nie jest gorący lecz lekko ciepły. Chłodzenie jest założone poprawnie, a najbliższym źródłem ciepła przy komputerze jest moja noga. Temperatura w spoczynku wynosi ~50*C

Temperatura w spoczynku nie powinna przekraczać 30*C (chyba, że temperatura otoczenia jest większa, ale to już nie w warunkach domowych). Jako, że grafika utrzymuje bardzo rozsądne temperatury (na screenie z pierwszego postu to nawet bardzo mało jak na grę), to jednak problem jest raczej związany z samym chłodzeniem procesora (ponowie pytanie kolegi, wentylator chodzi?). Przeczyścić, nałożyć nową pastę i sprawdzić.

Mogliście nei zauważyć ale edytowałem poprzedni post. Pastę zmieniałem niedawno a wentylator był razem z procesorem więc jest mało używany. Komputer czyścilem przedwczoraj. Wentylator jak najbardziej działa :slight_smile:

Dodane 20.12.2012 (Cz) 19:19

Znalazłem rozwiązanie. Okazało się że problemem był program Rainmeter. Gdy go wyłączyłem wszystko śmiga jak trzeba:) Dzięki wielkie.