Zacinanie się się filmów

Witam otóż mam problem z wyświetlaniem się wideo np na YouTube zalukaj alltube itp po włączeniu odtwarzacza film czy klipy się strasznie klatkuja robiłem formata i zaktualizowałem stery do grafy. Macie jakiś pomysł

Jaki sprzęt?
Temperatury w porządku?

Problem wynika ze sposobu transmisji materiału filmowego przez internet i jego dalszej obróbki w komputerze. Starszy sprzęt i współczesny, ale mało wydajny z tym sobie nie radzą. Aby ominąć problem (zawsze działa):

  1. Materiał do obejrzenia ściągnij na dysk. Przed pobraniem dopasuj jego rozdzielczość do możliwości komputera. Do odtwarzania używaj “Windows Media Player”. Może być konieczne doinstalowanie zestawu kodeków, np. “K-Lite Codec Pack”.
    Aby dostosować sprzęt (zazwyczaj działa):
  2. Zainstaluj przeglądarkę “Comodo Ice Dragon”. Jest “najlżejsza” do odtwarzania materiałów filmowych “online”. Uwaga: Nie ma wersji polskiej.
    W dodatkach jako domyślną wyszukiwarkę pobierz i ustaw “DuckDuckGo”.
    Również w dodatkach pobierz i zainstaluj blokera reklam: “uBlock Origin”.
    Lub (czasami działa):
  3. Do oglądania używaj systemowej przeglądarki “IE” lub “Edge” (zależnie od systemu).
    W 2 i 3 zadbaj o najnowszą wersję: “Adobe Flash Player”. Używaj antywirusa lekkiego dla systemu, ale skutecznego.
    Jeżeli 2 lub 3 nie działa, to zostaje tylko 1.