Zacinanie się starszych gier na Windows 7

Mianowicie gdy gram w starsze gry typu Counter Strike 1.6, Call of Duty 1, to w CS czuć lekkie zaciencia mimo, iż jest stałe 100 fps, a w cod podczas jakieś większej strzelaniny fps spadają do 20. Co jest tego przyczyna ?

Napisz specyfikację komputera żeby doświadczeni razeznani userzy mieli rozeznanie czy ma prawo się tak dziać. Sprawdź jak możesz obciążenie procesora w trakcie grania w te gry. I czy tak się działo od początku zainstalowania Win 7 z tymi grami.

http://img684.imageshack.us/img684/8780/kartonmleka.png

  • Stan użycia procesora w stanie , spoczynku ", czyli kiedy nie grasz powinien wahać się od 2% do 4%.

Gdy grasz nie powinno przekraczać max 16% na procesorze. :arrow: Ja czasami mam 16% do 18%, ale jak gram

w Left 4 Dead 2, ale to gra bardziej wymagająca, i bardziej złożona.

:arrow: Poza tym, jeśli karta graficzna ma dodatkowe zasilanie, a słaby zasilacz jest, to fps - y mogą Tobie spadać.

  • Czyli przykładowo. Jeśli masz kartę, która ma dodatkowe zasilanie, a zasilacz (przykładowo ) 350 watt, to fps - y możesz mieć właśnie w niektórych

grach nawet i po 30. Poza tym powyłączałbym XFire, i inne rzeczy, jak np.: przeglądarki, gadu - gadu ( jeśli jest włączone ),

albo inne komunikatory, jakieś programy typu P2P, jeśli są włączone w tym samym czasie.

:arrow: Podczas gry wywołaj Menedżera Zadań, wejdź w procesy, i zobacz, co Ci najwięcej zużywa pamięci ram.

Najwięcej zaciąga =Call of Duty - 400 000.

Tylko te niektóre gry, to akurat te starsze - CS i CoD, bo już Call of Duty 4, Batllefield 3, Wiedźmin chodzą bez zarzutu.

Podaj w końcu tą specyfikację kompa. W tych grach co się tnie wyłącz w grze dźwięk suwakami zmniejszając do zera albo zaznaczyć wyłączenie jak jest taka opcja i sprawdź czy dalej się tnie. Dalsze działania podejmowane będą jak objawy nie ustąpią. Chyba że te gry tak będą chodzić na Win7 ale narazie trzeba posprawdzać i może ktoś się dołączy w znalezieniu przyczyny.

Zasilacz 600 Modecom

Intel Core i5 ~3,6

RAM 8GB

AMD RADEON HD6950 1GB.

W7 Home Premium

Nie powinny tak chodzić na W7.

To jak pisałem wyłącz w grze dźwięk i sprawdź czy dalej tnie. Próbowałeś uruchamiać w trybie zgodności Windows XP.

Tak uruchomiłem, z adminem itd. dźwięk sprawdzałem.

Sprawdzałem w internecie twoje gry i problemy na windows 7 że się tną. Jednak twój przypadek nie jest wyjątkiem i nie pomaga ustawianie w trybie zgodności. Dopiero uruchamianie na Windows Xp skutkuje że gry chodzą normalnie. Możesz wpisać w google te gry i problemy na windows 7 albo podobnie. Coś pisało o aktualizacjach czy instalowaniu patch-y że może pomóc ale nie musi.

Mam tą samą grę, jakiś czas temu kupiłem dodatek. Użycie procesora waha się w okolicach 13 do 16%.

:arrow: Mam również Windows 7 64 bity oryginalny, i nie mam takiego użycia procesora, dźwięk mi się nie tnie.

Przez tak duże użycie procesora może Tobie dźwięk się zacinać. Zmień też ustawienia w grze, jak np. rozdzielczość,

i pozostałe ustawienia. Nie wszystko na najwyższe ( jeśli tak jest, ) tylko na średnie, albo niskie. Zobacz, jak wtedy będzie zużycie procesora

skakało.

P.S. Twój Windows to 32, czy 64 bity ??

Jeżeli 32 bity, to Windows 7 wykrywa jakieś do 3.5GB RAM mimo włożonych 8. Masz ponad 2 GB używanych, i możesz mieć przez to

problemy z użyciem procesora, dużym użyciem ram - u, i przez to gra Ci się tnie.

Moja maszyna to:

:arrow: Dysk 2TB Samsung

:arrow: Karta graficzna GeForce Gigabyte GTX 560 Titanium 1 GB DDR 5 PCI Express 16

:arrow: Nagrywarka Samsung Super WriteMaster

:arrow: Pamięć RAM 2x4GB Corsair Vengeance 1600MHZ

:arrow: Procesor i7 2600k

:arrow: Płyta główna Asus P8 p67PRO B3 Revision

:arrow: Zasilacz Chieftec 750 watt modularny

:arrow: Windows 7 64 bity oryginalny … Nawet Call of Duty 1 ( podstawa ) uruchamia się dobrze, chodzi płynnie,

…uruchamia się Splinter Cell ( jedynka ) a on był pod 98, ME, 2000, XP.

:arrow: Nie musiałem jak na razie włączać żadnych trybów zgodności. Wszystko chodzi bez problemu.

Dźwięk mi się nie tnie, 64 bity ma.

kruszynek może napisałbyś coś o dodatku co kupiłeś i on jest efektem że gra Ci chodzi normalnie. Nie zrozumiałeś że sama gra się tnie a nie dżwięk. A dlatego kazałem ściszyć dźwięk w grze bo spotkałem przypadki że sterownik dżwięku był przyczyną że gra się tnie i wymiana likwidowała problem. Więc jak możesz to napisz o tym dodatku to może koledze nieMamKonta pomoże.

Użytkownik nieMamKonta ma to samo, co ja, czyli dodatek do Call of Duty 1 ( United Offensive )

Kupiłem oryginał za blisko 20 złoty, albo coś koło tego, pełna nazwa to:

BEST OF CALL OF DUTY: DELUXE EDITION. To zawiera podstawę, czyli Call of Duty 1, oraz dodatek wyżej wymieniony.

  • Szczerze mówiąc, to nic nie robiłem. Zainstalowałem i chodzi :slight_smile:

Ściągnij CCleaner :arrow: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Po zainstalowaniu wejdź w narzędzia, następnie Autostart i zobacz, co się uruchamia. Powyłączaj zbędne programy.