Zacinanie się ubuntu

Witam, zainstalowałem sobie dziś ubuntu na moim laptopie satellite a200.

Którą wersję Ubuntu zainstalowałeś?

Pokaż raport z HWiNFO z konfiguracji sprzętowej komputera.

Uruchom CrystalDiskInfo i pokaż zrzut ekranu.

13.10, reszte zrobię rano bo śpiący troche jestem, te programy odpalić z pozycji ubuntu czy xp ?

Z poziomu XP. Albo odpowiedniki w Ubuntu - chodzi o smart dysku i konfigurację sprzętową komputera. :wink:

Dlaczego 13.10?

13.10 był najbardziej stabilny z tego co czytałem, a mój lapek nie odpala boot’a przez pendrive

Dysk jest w złym stanie, ma 23 relokowane sektory (parametr 05).

Wykonaj kopię plików, stan dysku będzie się pogarszał.

O dane się tam nie boje za bardzo, zależy mi tylko żeby ubuntu w miare płynnie chodził, nic więcej

Co to znaczy że się tnie? Spowolnienia są na przesuwaniu okien (grafika?) ładowaniu programów (niskie prędkości odczytu z dysku?) losowe zamrożenia systemu (błędy na dysku?) ogólne odczucie “mułowatości” :wink: (słaby procesor?)

Zamula, ścinki są, tak jakby 15 fps

Dysk twardy jest w lekko tragicznym stanie. 100 sektorów jest już wyłączonych, kolejne 100 czeka realokowanie. Są błędy CRC. Sprawdź podłączenie dysku w laptopie. Potem pokaż znowu statystykę SMART, z tego co masz programu i jeszcze z HDDTune.

 

Możesz też wykonać skan powierzchni dysku programem MHDD - zajrzyj.

 

Pokaż wszystkie wyniki.

Nie ta kolumna lub pomyliłeś wątek (ale i tak dane się nie zgadzają).

Swoja droga to ubuntu to krowa. Juz mint albo elementary os lepszy.

Przepraszam - nie wiem co za zaćma padła na mnie :smiley: Chodzi oczywiście o szesnastkową “RAW_VALUE”.

Ja jestem za ubuntu, jest prostszy w obsłudze, a skoro windowsa umiem w dość dużym stopniu to chciałem się też czegoś na podkładce linuxa nauczyć :stuck_out_tongue:

Sterowniki legacy z zasobów oprogramowania instalowałeś? 13.10 nie ma aktualizacji, lepsze będzie 14.04 albo chociaż 12.04. Jak chcesz mieć wydajność jak na xp to xubuntu albo lubuntu będzie lepsze, będzie też podobne w obsłudze

Hdtune pro scan

Latający turban, co masz na myśli mówiąc instalacja sterowników ?

post-233894-0-47117700-1430604277_thumb.

Z zakładki HEALTH miało być.

Prosze

post-233894-0-13321400-1430652455_thumb.