,,Zacinka'' Windows 10

Witam od pewnego czasu mam problem taki gdy podczas grania lub przeciążenia komputera paroma programami system się zawiesza i nic nie da się zrobić. Wymieniałem już pastę na CPU.

Edit: Dodam jeszcze że co jakiś czas wyskakuje błąd clock watchdog timeout

Jaki zasilacz?
Jaka płyta główna?
Jaki procesor?

Zasilacz Tancens Radix ECO III 650W
Płyta stara asrock h61m/u3s3
Procesor i5-3570

Myślałem nad formatem, ale nie wiem czy to coś wg da

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT oznacza że rdzenie procesora żle współpracują z jego watkami.
Przyczyna to sterowniki lub Bios. Głównie to pierwsze. Albo stare sterowniki albo jakis nowo zainstalowany. Trzeba sie bawić w detektywa i szukać od kiedy jest problem

Format coś da czy nie?

Jeśli sterowniki to powinno. Jeśli bios lub podkręcany procesor to nie.
Wtedy raczej powrót biosu do ustawień domyślnych a procesora do swojego taktowania.
Musisz"znależć" czas od jakiego to się dzieje i czy przedtem coś z systemem lub sprzetem nie robiłeś. To co opisałem dotyczy tylko tego błędu ale reszta (przeciążenie) może mieć inne przyczyny. Mało ramu, dysk pofragmentowany, błędne pliki systemowe, antywirus,

Spróbuje sformatować zobaczymy czy pomoże. Jak na razie to Dzięki za pomoc! Pozdrawiam!

Jest problem nawet podczas formatowania system się zawiesza…

Skoro się zdecydowałeś na reinstalację systemu, to zrób ją “na czysto” i porządnie spod tzw. bootowania. Wtedy nie powinno być problemu.

Dobra spróbuje

Format nic nie daje. Dalej to samo. Chyba będę musiał zakupić nowy procesor razem z mobo. Dodam jeszcze raz gdy komputer chodzi na samej przeglądarce z pulpitem nic się na razie nie dzieje wszystko śmiga, po włączeniu gry np. fivem gra pochodzi z 2 min na 30/40 FPS, nagle jest spadek do 20 i po chwili zawiesza się cały system, nic nie da się zrobić. Muszę wtedy na nowo wyłączyć zasilacz i włączyć. A w R6 po wejściu na menu od razu system się zawiesza. Z góry dziękuje za pomoc. W najgorszym wypadku będę musiał chyba zakupić procesor…

Hej,

A sprawdzałeś temperatury poszczególnych podzespołów? Nic się nie przegrzewa?

Pozdrawiam,
Dimatheus