Zacinki gry

Witam mam problem z grami na komputerze. Zaczynając mecz w cs’a wszystko chodzi dobrze jednak po chwili zaczynają się spadki fps z 200 coś na 20… i tak się utrzymuje a za chwilę wraca z powrotem do normalności i zaraz znowu spadki fpsów. Nie da się grać porażka jest.
Podzespoły:
Płyta główna: ASROCK 960GM-VGS3 FX
Grafika: Geforce GT 1030
Ram: 8GB DDR3 1333Mhz
Dysk twardy: Toshiba 1TB HDD
Procesor: AMD Six Core 6300 3.5 Ghz
Zasilacz: Highlander 500W Tracer
Grając np w metina, lagi zaczynają się dopiero po czasie, ale to chyba normalne w tej grze.
Inne gry czasami też potrafią przyciąć. Z kurzu wszystko czyściłem, sterowniki mam najnowsze. Mimo takich podzespołów nawet cs laguje, pomoże ktoś ? Pozdrawiam.

Policzmy - procesor sam weźmie ok 90 W. Grafika niecałe 40, ale pod obciążeniem, to jej trzeba więcej, czyli w zakresie od 31W do 75W pod obciążeniem. No to mamy już zajęte 165W. Płyta, + reszta podzespołów - jakie 120 więc 500W Tracer pewnie nie nadąża, bo jego wydajność może być w zakresie 50 - 60%. On za dużo dla siebie bierze i mógłby spalić komputer. Znany z tego. Potrzeba komputerowi jakie 285W - a tracer może tego nie zapewniać właśnie pod obciążeniem.
Markowy zasilacz 400W o sprawności 80% zapewnia 360W - więc były nadto.
Zainwestuj w dobry zasilacz ze sprawnością nawet 85%.
Moja propozycja https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-400w-gpe-400s-893132/

Max. moc linii +12V
360W
Max. moc linii +3.3V/+5V
103W

Dużo więcej niż wystarczająco, a komputer odżyje. Tracer jest groźny. U mnie tracer 450 wył pod obciążeniem, a po wymianie na fortrona 360 ze sprawnością ósmy rok śmiga cichutko w pc. Cichutko, bo już mu wentylator wymieniłam. Komputer 14 rok a śmiga, aż się śmieję z niego.

1lajk

Okej dziękuję bardzo. Jeśli nie gram w gry to ścin nie ma. Czyli na 100% jest to zasilacz ?

Innej opcji nie ma.
Gdy jeszcze podłączone głośniki, drukarka, to badziewie nie uciągnie. Są zasilacze mniejsze i sprawniejsze - a przede wszystkim - bezpieczne.

Ok dzięki bardzo

A jeszcze jedno pytanie mam. Mam Jakiś tam monitor lg płaski ale stary, grafe mam podpiętą przez konwerter bo nie ma w monitorze wejścia hdmi, czy przez to nie mogę ustawić rozdziału 4:3 w grach? Bo gdy to zrobię pokazuje się czarny ekran i komunikat Out of range

Odpal proszę przed graniem HWINFO, pograj sobie z godzinkę i po godzinie gry z działającym w tle hw, wrzuć screen co pokazuje po zamknięciu gry.

Sprawność zasilacza to stosunek tego co komputer pobrał od zasilacza do tego co zasilacz zassał z sieci. Czyli zasilacz 400W o sprawności 80% pod pełnym obciążeniem da owe 400W, ale z sieci pobierze 500W.

Aczkolwiek w tym przypadku wina prawdopodobnie - jak sugeruje @panicagaming - leży po stronie temperatur. Gdyby to był zasilacz, przy zbyt dużym obciążeniu nastąpiłby reset komputera, a nie “ścinki”.

Co nie zmienia faktu że zasilacz jest z czarnej listy i wymiana by się zdała.

To zdecydowanie tak, żeby dużo nie dokładać to wystarczy SilentiumPc Elementum 450W.

Zdecydowanie coś się grzeje, albo jakiś program coś mieli w tle i obciąża komputer.

Uszkodzenie lub przeciążenie zasilacza zazwyczaj objawia się restartami lub wyłączeniem komputera.

Załączam ss hwinfo w momencie kiedy zaczęły spadać fpsy, 10 minut było dobrze, spadły tak jak widać i za chwile git z powrotem. I załączam jeszcze ss menadżera może tam coś wyłapiecie.

A temperatury?

W czasie gry sprawdziłeś? 50C to nie jest źle…
Ok, a procek Twój, czy modernizowałeś z Allegro?

W trakcie gry jak odntowałem spadki ma ponad 70 stopni

Kompa kupiłem używanego od kolegi, ale do kilka lat temu. Modernizowałem go sam, zmienilem grafike, dorzuciłem ram i dysk na nowy wymieniłem. Zauważyłem, że na procku nie ma pasty już, czy to może być powodem tego ?

Sama zniknęła?
Kup pastę i posmaruj. W sumie jak nie masz sklepu w okolicy to możesz kremem do rąk posmarować, też powinno działać lepiej niż bez pasty (choć żywotność takiej improwizowanej pasty może być kiepska, tzn. po kilku dniach temperatury mogą zacząć rosnąć).

Mam sklep i właśnie zaraz jadę ją kupić. Sama nie zniknęła, czyściłem kompa od a do z z kurzu u brudów i wtedy to spostrzegłem.

Tylko by zobaczyć trzeba zdjąć radiator, a montując nie wolno użyć starej.

SIlentium pactum powinno być tanie i OK, wersja bez znaczenia. :wink: