Zaczekać czy kupić nowego laptopa


(Damian True) #1

Uzbierałem 2500 zł. Chciałbym kupić sobie laptopa (zależy mi głównie na procesorze i RAM niż karcie graficznej ponieważ nie będę korzystał z laptopa do grania). Tylko nie wiem czy lepiej z tym zaczekać do np. września czy kupować już teraz, nie mam upatrzonego modelu jak na razie. Nie orientuje się również czy nie ma jakiś premier w lato. Z tego co zawsze pamiętam to w lato wychodzi najwięcej nowości ale mogę się mylić. Co prawda laptopy nie tracą tyle na wartości co komputery stacjonarne, ale zawsze coś. Chciałby już kupić laptopa z nowym procesorem intela i5 (ale mój budżet jest chyba za mały aby takiego znaleźć). To się mogę zachwycić i3 (jeśli też na niego starczy). Co radzicie czy zaczekać te ~3 miesiące, czy to za dużo nie zmieni ?


(BenderBendingRodriguez) #2

Jak Ci się nie spieszy to sobie poczekaj te 3 miesiące (technologia komputerowa szybko tanieje) i wtedy poszukaj najlepszych okazji (często są promocje na rozpoczęcie szkoły itp.)

Jak dobrze poszukasz to na pewno dostaniesz lepszy sprzęt za te pieniądze niż teraz.


(sosen86) #3

tyle że tak to można czekać w nieskończoność a sprzętu jak nie miałeś tak nie masz


(Łukash) #4

Dość rozsądna cena i dość rozsądny sprzęt

http://www.allegro.pl/item956332033_lap ... b_led.html


(BenderBendingRodriguez) #5

A kto powiedział że ma czekać w nieskończoność?? Może poczekać 3 miesiące to niech poczeka. Nie potrzebuje tego, nie pali mu się, lepiej zrobić dobrze przemyślaną decyzję niż pluć sobie potem po brodzie. Ja już parę razy się naciąłem spiesząc się z zakupem i teraz na jego miejscu bym zaczekał tym bardziej że nie potrzebuje go na teraz. Tym bardziej że stwierdził że bardziej zależy mu na CPU albo pamięci więc najlepszym wyborem byłby i5 który ma Turbo Boost (pomimo że nie ma Hyper Threadingu to i tak częstotliwość jest jak na razie w tej chwili ważniejsza dla aplikacji jedno wątkowych ) a najlepszy by i tak był ostatecznie i7 który ma i Turbo Boost i Hyper Threading więc ten procek byłby najlepszym dla Ciebie wyborem więc radzę poczekać i szukać procków z i7 potem z i5 a ostatecznie z i3.


(Damian True) #6

Laptop bardzo fajny, ale trochę drogi wykracza za mój budżet. Tylko dalej nie wiem czy trochę zaczekać czy już iść i coś kupić. Orientujecie się czy będą jakieś ciekawe premiery ?


(BenderBendingRodriguez) #7

Poczekasz sobie to takie monstrum kupisz sobie spokojnie za 2500 może trochę więcej, będziesz miał 3 miechy na oszczędzenie do kompa :stuck_out_tongue:

http://allegro.pl/item1043644517_hp_dv6 ... szawa.html

W tej chwili to jest najtańszy laptop z i7 na allegro ale popatrz sobie na specyfikacje, jednym słowem potwór jak na lapka.

CZEKAJ, jeśli CI się nie spieszy a zależy Ci na procku i pamięci to za 3 miesiące będzie Cię stać na i7 i będzie gitara.


(Łukash) #8

root4u , na premiery nie ma co chyba czekać bo raczej jak coś wchodzi to tanie nie jest,za 3 miesiące podejrzewam że też nic z i7 za tą cenę nie kupisz ewentualnie coś z i5,a sprzęcik tylko 200 z hakiem przekracza twój budżet,dozbieraj :smiley: i akurat trochę z tanieje :smiley:

EDIT

albo to deczko tańsze ,podejrzewam że za 2500 możesz gdzieś trafić

http://www.krsystem.pl/toshiba_l50513d_ ... ntent=6979


(system) #9

Podam tobie Kilka b.dobrych propozycji lapków jak za tę cenę:

http://allegro.pl/item1038289719_msi_cx ... ml#gallery

http://allegro.pl/item1043420715_hit_to ... ml#gallery

http://allegro.pl/item1046239320_asus_k ... ml#gallery

Nie wiem czy Ciebie by to interesowało ale zobacz jeszcze to:

http://allegro.pl/item1045499100_ipad_w ... gw12m.html

http://allegro.pl/item1044089324_apple_ ... ml#gallery

http://allegro.pl/item1047316501_macboo ... ml#gallery


(Damian True) #10

Ta Toshiba ma fajne parametry i cene, a applów to raczej nie będę brał z kilku powodów: podobno długo czeka się na naprawę jak coś się zepsuje, no i nie są aż tak wszechstronne jak zwykłe laptopy.