Zadania poboczne w Wiedźmin 3, czy ich poziom trudności zwiększa się z lvl?

Mam takie pytanie, czy w Wiedźmin 3 poziom trudności zadań pobocznych (pytajników) wzrasta z levelem Geralta, czyli np. tam gdzie są obozowiska bandytów, ukryte skarby, punkty mocy to jak mam 20 level to Ci bandyci również mają podobny level?

Te całe “pytajniki” a raczej znaki zapytania to nieodkryte lokacje i nie -  nie wzrasta. Po prostu na ich terenach są losowe potwory/bandyci z określonym poziomem doświadczenia. Jeszcze nie raz trafisz na zadania gdzie potwory mają po 24-28 poziom a niekiedy nawet obok nazwy potwora będziesz miał “??” co określa niewiadomy poziom doświadczenia :) 

To w sumie trochę lipa bo np. gdzieś może być nieodkryty skarb w którym jest fajny miecz na 10lvl. A ja tam przyjdę po czasie z levelem 17 - zabije na hita broniących skarb potwory i wezmę ten bezużyteczny w tym czasie dla mnie miecz podczas gdy kilka leveli wcześniej musiałbym się pomęczyć o ten skarb i jeszcze w dodatku by mi się przydał. No ale cóż wszystkiego mieć nie można w tej grze :frowning:

Dlatego masz coś w deseń poziomów trudności przy zadaniach. Ja i tak robię wszystkie, nawet wtedy gdy mam o niebo wyższy poziom - ich złożoność i fabuła miażdżą :slight_smile: A i czasami świetne runy lub schematy można znaleźć. 

Przy zadaniach pobocznych to wiem, ale przy znakach zapytania (tam gdzie np skarb) juz jednak poziomu nie ma pokazanego :wink:

Bo to nie są zadania. Jak pisałem wcześniej znaki zapytania określają miejsca jeszcze nie odkryte, ale np. otrzymane z informacją o ich położeniu z zadania/książki/ schematu położenia rynsztunku szkoły wiedźmińskiej. Takie miejsce określają losową lokację - jaskinię potworów, obozowisko bandytów, miejsce mocy czy np. ukryty skarb. Poziom przeciwników w jego obrębie jest losowy - mogą to być utopce na niskim poziomie / może to być gigant który zabije cię pierwszym lepszym atakiem :slight_smile:

Czyli to znaczy, że jak ty będziesz grał np. z 20 levelem i natrafisz na pewne obozowisko bandytów to oni będa mogli mieć u Ciebie z 18lvl. Natomiast u mnie mogą mieć 11lvl W TYM SAMYM miejscu/obozowisku?

Nie, będziemy mieć tak samo. Z ta losowością poziomu to bardziej chodziło mi o to że nie dowiesz się jaki mają poziom, jeśli do nich nie podejdziesz. W 2 mapie są takie miejsca gdzie czekają na Ciebie utopce lub gigant gdzie jeśli nie masz ~20 lvl to sobie nie powalczysz. 

W takim razie chyba muszę zwiększyć poziom na 3 stopień, bo póki co jechałem na 2.

Jak jest za łatwo to warto zwiększyć poziom trudności :slight_smile: