Zadania poboczne w Wiedźmin 3, czy ich poziom trudności zwiększa się z lvl?


(Shiva) #1

Mam takie pytanie, czy w Wiedźmin 3 poziom trudności zadań pobocznych (pytajników) wzrasta z levelem Geralta, czyli np. tam gdzie są obozowiska bandytów, ukryte skarby, punkty mocy to jak mam 20 level to Ci bandyci również mają podobny level?


(lordjahu) #2

Te całe “pytajniki” a raczej znaki zapytania to nieodkryte lokacje i nie -  nie wzrasta. Po prostu na ich terenach są losowe potwory/bandyci z określonym poziomem doświadczenia. Jeszcze nie raz trafisz na zadania gdzie potwory mają po 24-28 poziom a niekiedy nawet obok nazwy potwora będziesz miał “??” co określa niewiadomy poziom doświadczenia :) 


(Shiva) #3

To w sumie trochę lipa bo np. gdzieś może być nieodkryty skarb w którym jest fajny miecz na 10lvl. A ja tam przyjdę po czasie z levelem 17 - zabije na hita broniących skarb potwory i wezmę ten bezużyteczny w tym czasie dla mnie miecz podczas gdy kilka leveli wcześniej musiałbym się pomęczyć o ten skarb i jeszcze w dodatku by mi się przydał. No ale cóż wszystkiego mieć nie można w tej grze :frowning:


(lordjahu) #4

Dlatego masz coś w deseń poziomów trudności przy zadaniach. Ja i tak robię wszystkie, nawet wtedy gdy mam o niebo wyższy poziom - ich złożoność i fabuła miażdżą :slight_smile: A i czasami świetne runy lub schematy można znaleźć. 


(Shiva) #5

Przy zadaniach pobocznych to wiem, ale przy znakach zapytania (tam gdzie np skarb) juz jednak poziomu nie ma pokazanego :wink:


(lordjahu) #6

Bo to nie są zadania. Jak pisałem wcześniej znaki zapytania określają miejsca jeszcze nie odkryte, ale np. otrzymane z informacją o ich położeniu z zadania/książki/ schematu położenia rynsztunku szkoły wiedźmińskiej. Takie miejsce określają losową lokację - jaskinię potworów, obozowisko bandytów, miejsce mocy czy np. ukryty skarb. Poziom przeciwników w jego obrębie jest losowy - mogą to być utopce na niskim poziomie / może to być gigant który zabije cię pierwszym lepszym atakiem :slight_smile:


(Shiva) #7

Czyli to znaczy, że jak ty będziesz grał np. z 20 levelem i natrafisz na pewne obozowisko bandytów to oni będa mogli mieć u Ciebie z 18lvl. Natomiast u mnie mogą mieć 11lvl W TYM SAMYM miejscu/obozowisku?


(lordjahu) #8

Nie, będziemy mieć tak samo. Z ta losowością poziomu to bardziej chodziło mi o to że nie dowiesz się jaki mają poziom, jeśli do nich nie podejdziesz. W 2 mapie są takie miejsca gdzie czekają na Ciebie utopce lub gigant gdzie jeśli nie masz ~20 lvl to sobie nie powalczysz. 


(Shiva) #9

W takim razie chyba muszę zwiększyć poziom na 3 stopień, bo póki co jechałem na 2.


(lordjahu) #10

Jak jest za łatwo to warto zwiększyć poziom trudności :slight_smile: