Zadania w c, pętla while

Witam,

Zaczynam uczyć się programowania w C. Mam następujący problem nad którym siedzę drugi dzień i co kompiluje to wywala mi błędy. Czy mógłby mi ktoś pomóc, napisać co jak i dla czego?


ZD1. Napisz kod realizujący funkcję silnia:

n! = 1 * 2 * 3 * … * (n-1) * n

0! = 1, n >= 0

Uwaga: Wykorzystaj pętlę while.

To może pokaż co napisałeś i jakie masz błędy.

Chodzi mi o rozpisanie przynajmniej jednego zadania. Z komentarzami. Jak wspomniałem uczę się. Proszę o instrukcje.

proponuje najpierw sprawdzenie składni pętli while w języku C :wink:

właśnie całe mi się to pieprzy… posiadam instrukcję do funkcji while a mianowicie:

while

while (warunek) {

/* instrukcje do wykonania w pętli */

}

/* dalsze instrukcje */

np: (pętla wypisująca liczby 1-10 na ekranie)

int i=1;

while (i <= 10){

printf("%d\n",i);

gdzie mój kod to:

#include

int main()

{

int i=1;

while (i <= 10){

printf("%d\n",i);

}

return 0;

}

dla czego to nie chce sie kompilować?

Patrz na błędy brakuje ci biblioteki czy jak to się tam zwie. Ja też się uczę może ktoś bardziej doświadczony pomógłby ci z optymalizacją ;]

#include

ten kod się kompiluje, tylko nie zwiększasz nigdzie zmiennej “i” więc pętla nigdy się nie skończy

chodzi mi o skończoną pętle. Pisze to pod ubuntu, pod komendą gedit.

#include

takiego czegoś jeszcze nie miałem, nie wiem czy to pod linuxem też klupie,

Ma to być w cudzysłowie. Nie wiem co to, mój kompilator o to woła więc raczej musi to być ;]

#include - tego nie połyka

screen:

http://www.toones.mtvk.pl/li.png

ten StdAfx.h raczej nie pochodzi z biblioteki standardowej C, więc siłą rzeczy taki program nie będzie spełniał tego wymogu.

toones, mylisz konstrukcję pętli for z while

int i = 1, silnia = 1;

while (i <= n)

{

  silnia *= i++;

}

int silnia = 1;

for(int i = 1; i <= n; ++i)

{

  silnia *= i;

}

Mam rozwiązania, jednak przy zadaniu z silnią wyskakuje mi warning, przy nwd jest ok, ale binarka mi się sypie. Może mi ktoś sprawdzić kod? Nie chcę go wklejać na forum z racji, że muszę tą prace przesłać wykładowcy.

Zawsze możesz wkleić go na hosting typu wklejto. I ustawić wygasanie na dzień czy dwa.

Ten plik to prekompilowany nagłówek z Microsoft Visual C++. Nie widzę szans na działanie tego pod Linuksem.

No tak jako że ściągnąłem nowy kompilator źle odpaliłem program :x

btw bez tej linijki program działa ;]