Zadanie dla dobrego informatyka?Format i brak miejsca na C

Witam wszystkich

Już wyjaśniam o co chodzi. Wiem że temat już się pojawiał ale w tak skomplikowanej formie chyba jeszcze go nie było bo nie mogę znaleźć odpowiedzi jak to ugryźć.

Chodzi o formata albo przepartycjonowanie dysku w laptopie, niby nic ale poprzednio jak znajomy mi robił formata to mu się pomyliło coś i jak wpisywał ilość miejsca i na dysku systemowym wpisał dużo za mało i mam 500MB miejsca i po wgraniu (nawet nie wszystkich) sterowników mam 32MB wolnego miejsca i tu pojawia się problem przepartycjonowania dysku. Wiem że programy takie jak EASEUS mogą to załatwić ale nie mam możliwości zgrania go na CD(bo tak trzeba go odpalić) bo nie mogę wgrać programu do nagrywania płyt mimo że próbuję go instalować na innym dysku( z innymi programami jest podobnie MS office itp bo niektóre składniki muszą być instalowane na C i tu się koło zamyka)

Formata też nie mogę zrobić bo jest za mało miejsca na C do stworzenia kopii zapasowej,mimo że już prawie wszystko z niego usunęłam.

Jest to laptop więc nie mam możliwości włożenia dyskietki startowej, co robić?

Czasem mam ochotę go wyrzucić przez okno, pomóżcie! !!

EASEUS-a nie trzeba przecierz zgrywać na CD. Instalujesz i do dzieła :smiley:

No właśnie nie działa nie wiem czemu, wszystkie opcje są szare, ściągałam wersję darmową więc nie wiem czemu nie działa,partition wizard też mam ten sam problem może chodzi o to czy jest 32 czy 16 bit?

Panel Sterowania -> Narzędzia ądministracyjne ->Zarządzanie komputerem -> Magazyn -> zarządzanie dyskami

tam sobie wszystko ustawisz.

No wielkie dzięki, jestem w zarządzaniu dyskami i co dalej? Ja nie wiem co mam zrobić proszę o instrukcje dla zielonych :frowning:

możesz spróbować programem partition magic

tu masz pomocne linki:

http://www.agavk.p9.pl/strony/win_partycje_02.php

tu masz nawet filmik(nie po polsku :P)

Wrzuć zrzut ekranu okna zarządzanie dyskami to zobaczymy co tam masz porobione i wtedy będziemy wiedzieli co zrobić.

No z partycjonowaniem już się uporałam jakoś poszło easeusem ale co teraz z formatowaniem?

Gdy próbuję sformatować C wyświetla się komunikat że dysk jest używany przez jakiś program ale wszystko mam wyłączone nawet antywirusa.

jak chcesz sformatować dysk c z poziomu systemu jeśli na nim jest windows???

Zamiast stwierdzać fakty lepiej by było jednak napisać how to na temat tego. :slight_smile:

hesia , partycję systemową musisz formatować spoza działającego systemu. Dobrym do tego narzędziem jest linkowany wyżej GParted.

O wielkie Dzięki! deFco247 zaraz spróbuję Gparted a ty djkamil09061991 cwaniaku czytaj uważnie, klarownie było napisane, że proszę o instrukcję dla zielonych może tobie to jest oczywiste, ale tak samo jak ty nie wiesz jak połączyć sizal z rafią i do czego to przypiąć tak jam nie muszę wiedzieć, że C nie formatuje się z C bo gdybym wiedziała to by mnie tu nie było Bo każdy jest w jakiejś dziedzinie dobry a w innych niekoniecznie musi!Pozdrawiam pomocnych!

Dodane 08.08.2010 (N) 12:14

No próbowałam ale nie mogę zainstalować CDburnera żeby nagrać płytę bo mi się komunikat wyświetla

‘‘Nie można uzyskać dostępu do usługi instalatora Windows. Może się to zdarzyć jeśli system Windows działa w trybie awaryjnym lub jeśli instalator Windows nie jest poprawnie zainstalowany. Skontaktuj się z personelem pomocy technicznej.’’

I o co tutaj chodzi? Faktem jest, że jak włączam kompa to muszę wybrać czy ma się otworzyć system normalnie czy przywracanie systemu ale nie wiem jak to wyłączyć. :frowning:

istnieją programy typu portable których nie musisz instalować wystarczy pobrać i uruchomić z twardziela lub pena

na stronie domowej projektu Magic Parted i wielu innych są zazwyczaj manuale typu jtz. czyli jak to zrobić

info

prócz darmowego infra recordera istnieje duży wybór innych , np

Img Burn

portable all

oczywiście uruchomić z płyty to boot from cd ( tak dla ścisłości), co do kłopotów z nagrywaniem to ściągnij sobie coś portable i po kłopocie.

W programie Easeus rozszerzasz partycje systemową do np. 20GB i nic nie formatujesz. Easeus radzi sobie z rozszerzaniem partycji - ponownie uruchomi system i przed nim wykona potrzebne operacje. Po tej operacji można naprawić system z płyty Windowsa. Robienie “formata” to ostateczność - a tu chodziło o brak miejsca na partycji systemowej.

=D> Wielkie dzięki chłopaki(wnioskuję po loginach :slight_smile: ) udało się wszystko zrobi i obeszło się bez formata laptopik śmiga jak się patrzy.

Można zamkną wątek =D>