Zadanie w HTML-u

Witam. Jako początkująca HTML-a robię podstawowe zadania. Problem polega na tym, że się pogubiłam, albo coś przeoczyłam i dalej nie pójdę bez pomocy fachowca.

Zadanie wygląda tak, a tu moje brednie w HTML-u. Gdzie popełniłam błąd, proszę o pomoc.

Błąd na pewno jest widoczny od początku bo"rzymska jedynka" powinna być pod komendą < ol start=“I”> w tym problem, że wyskakuje mi bez numeracji jak dodaję.
Główny problem polega na tym że te akapity 1,7 i 8 muszą być na jednej linii tj na załączniku, a u mnie coś się pochrzaniło z z komendami < ul > , < li > , < ol > . Pomóżcie w wyłapaniu problemu bo nie odejdę od komputera.

Widać że rzeczywiście z HTMLa wiesz niewiele.

  1. Nie widzimy co masz napisane w wierszach 1,2,3 bo trochę dziwi mnie że < body > siedzi w < head > czyli ciało siedzi w głowie jak można domyśleć się z końca kodu. wiersz 36 i 37
  2. Nie ma czegoś takiego jak < br > treść < /br > czyli wiersze 6 i 35 są całkiem błędne - jest tylko < br/ > znak nowego wiersza.
  3. Poza tym nie masz zachowanego układu znacznik otwierający < coś > treść < /coś > znacznik zamykający.
    Np: w 5 otwierasz < ul > i w 7 otwierasz po raz drugi < ul > - przypuszczam że miało być < /ul >
    Taki błąd jest też i dalej - poszukaj chociażby 11 i 13
  4. Jak coś otwierasz np: < ul > no to go i zamykasz < /ul > wyjątkiem jest < br/ > jako znacznik pojedynczy z ukośnikiem po br a nie przed.
  5. Nie mam możliwości domyśleć się co oznaczają te czerwone słowa które prawdopodobnie są zdefiniowane w jakimś CSS.

To z grubsza tyle na początek. Są tu może i inne błędy

To jest dobrze. Służy do zaczyna wypunktowania od wybranej liczby/słowa.

Już uporałam się. Z grubsza dzięki za wszelką pomoc.

1 polubienie

https://www.freeformatter.com/html-formatter.html

tak wyłapiesz co źle pozamykałeś albo nie zamknąłeś.


to kolorowanie składni dla atrybutów pewnie, niektórym pomaga w zorientowaniu się w kodzie.


Przyszłościowo przyda się poznanie CSS:

2 polubienia

CSS to znam na poziomie nie najgorszym a automatycznych punktowań nigdy nie używałem i na naukę rzeczywiście nigdy nie za późno :slight_smile:

1 polubienie

Dziękuje za wyrozumiałość i pomoc. Na pewno skorzystam z linków :slight_smile:

Zaczęłam od początku sama . Ukończyłam, a teraz zobaczyłam pana pomoc . Dzięki temu wiem, że dobrze wszystko napisałam ! :slight_smile: Dziękuję