Zadbajmy sami o poprawne pisanie na forum

Myślę, że wielu osobom piszącym na tym forum przyda się ten link. Mianowicie dzięki tej stronie będziemy mogli zobaczyć jakie popełniliśmy błędy w pisowni

Do wyboru jest sporo języków, oczywiście polski również jest dostępny.

Chwila, wystarczy skopiować tekst, kliknąć “Check spelling” i po sprawie, wszystkie błędy ortograficzne wyjdą na jaw

LINK: http://orangoo.com/spell/

Hehe, jak któryś z moderatorów wywali mi, że spam to… zabije :lol: :lol:, żarcik :slight_smile:

Ja mam taki dodatek w Operze o nazwie Aspell z polską wkładką, co sprawdza pisownię, znaki polskie (ąśćźę etc). Polecam ten dodatek do Opery i jest do pobrania w Mojej Operze :mrgreen:

a turównież dla Firefoxa

FF 2.0 ma wbudowany słownik…Więc to wystarczy…

Ale to też jest dobre :wink:

hmmm ja w FF2 mam sprawdzanie pisowni :mrgreen: ale i tak staram się pisać jak najbardziej poprawnie :wink: użytkownikom z problemami z gramatyka i ortografią polecam używanie FF2 :mrgreen:

Ja również mam Opere i FF, ale to co zapodałem w pierwszym poście sprawia mi największą “frajdę” i prostotę z pracy. Moim skromnym zdaniem wbudowane sprawdzanie pisowni a’la WORD w FF ma swoje minusy, np. nie zauważa polskich znaków.

Osobiście korzystam z orangoo :slight_smile:

Popieram jak najbardziej. Często na forum spotyka się posty, pisane językiem, omal niezrozumiałym. Są też przypadki zupełnego bełkotu, przestawione litery, gramatyka rodem z buszu. Chcesz pomagać, ale masz dylemat, czy dobrze rozumiesz autora. Dobry pomysł. Pozdrawiam.

ps.

orangoo nie wie, co to interpunkcja.

Strona świetna, bardzo dobrze sprawdza poprawność ortograficzną - dla przykładu wrzuciłem znany łamaniec, który niejednemu rodakowi sprawia również kłopot

Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie, Strząsa skrzydła z dżdżu, A trzmiel w puszczy, tuż przy Pszczynie, Straszny wszczyna szum… i podkreśone zostały dwa wyrazy, co było do przewidzenia, ale bez sugerowanego rozwiązania… :slight_smile:

Pozdrawiam

Fakt znaki interpunkcyjne w orangoo strasznie cierpią, tzn. nie cierpią, bo nie ma ich wcale :). Hm, ale w FF chyba też nie ma przewidzianej takiej opcji, więc…? Dużo się nie traci.

@popula - chodzi Ci oczywiście o przecinki, kropki itp.? Żebyśmy sie dobrze zrozumieli… bo wiesz, zależy jak to kto interpretuje, a bywa z tym różnie, hihi :stuck_out_tongue:

W FF3.0 jest taki sam mechanizm jak w FF2.0. Słowniki można pobrać z internetu. Polskie znaki widzi poprawnie i nie ma z nim problemów.

Czym miał to zastąpić ?

słownik może zawierać przecież spis nazw własnych miejscowości, wówczas takie wyrazy nie zostały by podkreślone w Fx nie podkreśla żadnego z nich

Ale nie zawiera :slight_smile:

błąd :wink:

to podsumowanie nie było zarzutem, a zupełnie odwrotnie - to było podkreśleniem, że

Jak czytamy:

i choć sądzę, że profesora Miodka w tej ekipie nie było, to jednak tworzący wykonali bardzo dobrą robotę :slight_smile:

Pozdrawiam

Dodatek - http://my.opera.com/Sombria/blog/userjs … pell-check

Uaktualniona “polska wkładka” - http://my.opera.com/polski/forums/topic.dml?id=177164

Chwilowy pożytek, za niedługo wątek przepadnie w “czeluściach” forum. Takimi apelami niewiele się wskóra, IMHO.

Poprawne pisanie należy wymuszać - http://www.dws.org.pl/viewtopic.php?p=154493#154493 . Zbyt drastyczne ?. Może trochę :-D, ale skuteczne.

BTW - http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75539 .

Z całym szacunkiem dla tej roboty Błażeja , ale nawet On, nie zadał sobie trudu sprawdzenia poprawności tekstu.

To Ty będziesz każdemu w każdym poście wytykał te błedy :mrgreen: Myślisz, że moderatorzy nie mają co robić? :smiley:

No - ę dy :mrgreen:

Nie ja wytkam jak już, tylko słownik, taki jak np. ten - http://sjp.pwn.pl/ :stuck_out_tongue: , sam czasami z niego korzystam .

Myślę, że mają z tym “urwanie głowy”, co zresztą chyba widać. Nie zamierzam ich w tym wyręczać.

Najlepszy, sprawdzony sposób to jak się ma wątpliwości wkleić post do Worda i błędy sprawdzone. Albo w ogól posty pisać w Wordzie i dopiero kopiować do szybkiej odpowiedzi.