Żaden antywirus nie chce się włączyć


(The Bear1005) #1

Witam, jakieś 4 dni temu coś się stało z avastem którego musiałem odinstalować. Od tego czasu mam problem a mianowicie - żaden antywirus nie może chronić komputera. Próbowałem już aviry w której w ogóle nie mogłem ustawić żeby chroniła komputer oraz zainstalowanego 2 godziny temu avasta w którym pokazuje się "Program antywirus avast został zatrzymany lub jego stan jest niespójny". Z góry uprzedzam że jest to mój pierwszy temat oraz pierwsza zabawa z logami.

OTL: http://wklejto.pl/120879

Extras: http://www.wklejto.pl/120880

Zapomniałem dodać że skanowałem komputer programem Malwarebytes Anti-Malware(Wykryło bodajże 20 zainfekowanych plików które oczywiście usunąłem) oraz po skanie programem Malewarebytes użyłem również Dr. Web CureIt który nic nie wykrył.


(Spandau) #2

Avasta nadal widać w logu. Proszę pobrać i użyć w trybie awaryjnym aswcleaner http://www.avast.com/uninstall-utility

Następnie proszę zaprezentować nowe raporty OTL


(The Bear1005) #3

Avasta widać ponieważ tamtego - który był 4 dni temu - odinstalowałem bo blokował internet, natomiast dzisiaj rano zainstalowałem nowego, myślę że dlatego dalej jest w logu. Jednak muszę się przyznać że odinstalowując poprzedniego avasta nie używałem aswcleaner tylko usunąłem go poprzez panel sterowania.

Dodam jeszcze że 4 dni temu gdy zaczęły się problemy z antywirusem, odkryłem w procesach jakieś 86husiji3w.exe, jednak skaner malwarebytes skutecznie usunął szkodnika.

Panie spandaupol, log poza tym avastem jest czysty?

Dziękuję i pozdrawiam.


(Spandau) #4

Tak ale piszesz że nie działa prawidłowo - przynajmniej ja tak to zrozumiałem dlatego sugerowałem deinstalacje. Log nie jest czysty moim zdaniem jest tutaj rootkit fd996a7c57fa3fb6.sys. Zobaczymy czy OTL sobie z tym poradzi

Odinstaluj następujące toolbary

W okno Własne opcje skanowania / skrypt w OTL wklej:

Klikasz na Wykonaj skrypt. Zgadzasz się na restart komputera. Log z usuwania na forum

Następnie ponownie uruchamiasz OTL klikasz raz jeszcze Skanuj i dajesz nowy log na forum Czyli dwa logi jeden z usuwania drugi z nowego skanowania po usuwaniu.


(The Bear1005) #5

Owszem, z tymi antywirusami jest tak że instalują się normalnie, jednak po instalacji są tak jakby w stanie offline(To znaczy wszystkie osłony są wyłączone, a tymi antywirusami można jedynie wykonywać skany bo niestety w ogóle nie chronią komputera).

Tutaj logi ze skanu:

OTL: http://wklejto.pl/120921

Extras: http://wklejto.pl/120922

Miałem jeszcze dostarczyć log z usuwania, jednak tutaj również dałem ciała, a mianowicie zaraz gdy się pokazał zamknąłem go z nadzieją że pojawi się w folderze z OTL, nie pojawił się. Szukałem go również na pulpicie oraz dysku głównym jednak nigdzie go nie ma.

Warto też napisać że w “Centrum zabezpieczeń systemu windows” ciągle pisze mi że aktualizacje automatyczne są wyłączone pomimo tego iż tak naprawdę w Aktualizacjach automatycznych w panelu sterowania są włączone. Wydaje mi się że to ma jakiś związek z tymi antywirusami jednak nie jestem pewien.

Dziękuję i pozdrawiam.


(Spandau) #6

Pobierz The Avenger zaznacz poniższy tekst

kopiujesz - klikasz na Paste Script from Clipboard - Execute - Potwierdzasz i zgadzasz się na restart klikając OK.

Po wykonaniu skasuj z dysku plik: C:\Avenger\backup.zip i wklej raport na forum C:\avenger.txt

Instrukcja obsługi programu http://cybertrash.pl/images/tata/Avenger/Avenger.html

Następnie pokaż nowy log OTL


(The Bear1005) #7

Dziękuję bardzo, zrobiłem wszystko jak Pan pisał i po resecie komputera tytułowy problem został rozwiązany w dodatku włączyły się z powrotem aktualizacje automatyczne. Dziękuję jeszcze raz za poświęcony czas.

Niemniej jednak jak Pan pisał zamieszczam logi:

OTL: http://wklejto.pl/120950

Extras: http://wklejto.pl/120945

Avenger: http://wklejto.pl/120948


(Spandau) #8

Przejdźmy do kroków końcowych. Usuń z dysku przez Shift+Del folder C:\Avenger

Uruchom OTL klikasz Sprzątanie to usunie OTL’a wraz z jego kwarantanną

Wykonaj pełny skan Malwarebytes http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html Jak coś wykryje nic nie usuwaj tylko pokaż raport na forum

Jak nic nie wykryje użyj SecurityCheck [http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnost#entry9515](http://www.fixitpc.pl/topic/61-diagnostyka-ogolne-raporty-systemowe/page p 9515#entry9515) Uaktualnij to co wskaże program


(The Bear1005) #9

Skaner wykrył 5 infekcji, tutaj log:

http://wklejto.pl/121051

Mogę to wszystko usunąć?


(Spandau) #10

Tak możesz, dodatkowo

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Obowiązkowo uaktualnij oprogramowanie przede wszystkim IE do wersji 8 (nie ma znaczenia czy go używasz czy nie)