Żaden mikrofon na moim komputerze nie działa

Jako iż jest to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać.

Mam problem z mikrofonem i to nawet nie jednym, a właściwie to ze wszystkimi - otóż żaden nie działa na moim komputerze. Na PC znajomych działają bez problemów. Pamiętam, że kiedyś (jakiś rok temu, czy więcej) coś zrobiłem, że działał. Teraz jednak nie jestem w stanie sobie tego przypomnieć. Mam słuchawki z mikrofonem, są one podpięte bezpośrednio do karty dźwiękowej - z tyłu. Dźwięk jest, słuchawki dobrze się sprawują, ale mikrofonu tak jakby nie było wcale. Z przodu natomiast panel w ogóle nie działa :expressionless: . No i sprawa sterowników do karty dźwiękowej. Posiadam kartę dźwiękową Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1] (przynajmniej taką wykrył everest)

, sterowniki mam wgrane z płyty, którą dostałem razem z kartą dźwiękową (jakieś SigmaTel Audio). No i tu jest kolejna sprawa. Nie mam żadnego menedżera tych sterowników, żadnych opcji ustawienia głośności, miksera itd. Tak jak by ich nie było, ale są bo dźwięk jest.

Dodam jeszcze, że próbowałem już różnych ustawień głośności, zaznaczałem mikrofon w ustawieniach dźwięku windows, itd, itd. Dalej nic. Tutaj macie pare screenów:

z everesta:

jpglp.jpg

z ustawień audio (link do screena, bo na forum się nie mieści)

http://img833.imageshack.us/img833/2811/jpg2k.jpg

Już nie wiem co robić, proszę, może Wy mi pomożecie!

Z góry dziękuje za wszystkie odp. Pozdrawiam.

Z tego co widzę na screenie to masz zaznaczone okienko przy wyciszeniu mikrofonu , odznacz te okienko.

A w ogóle przedni panel masz podłączony?

Zaktualizuj system do Service Pack 3

Tak jak kolega wyżej Ci napisał zainstaluj SP 3 - usuń stare sterowniki programem Revo Uninstaller 1.91 ( tryb zaawansowany ) następnie przeczyść rejestr systemowy z wadliwych wpisów CCleaner-em3.02.1343 ,restart kompa. Pobierz i zainstaluj Audio: IDT* 92XX Driver - sterowniki AUDIO do Twojej zintegrowanej karty dźwiękowej ze strony producenta płyty.

Dziękuję za wszystkie odp. Postaram się zrobić to co pisaliście. A co do czyszczenia kompa z wadliwych wpisów, to robię to pare razy w tygodniu ccleaneram.

EDIT:

ZROBIŁEM TO CO KAZALIŚCIE I MIKROFON DZIAŁA! DZIĘKI!

Cieszy to nas :smiley: ale przedni panel jak nie działał tak nie działa dalej?

Wejścia jack nie działają… ale USB tak. W sumie nie robi mi to różnicy skoro USB są sprawne, a słuchawki z mikrofonem i tak zawsze mam podłączone z tyłu. Jeszcze raz dziękuję :smiley: .