Żadna antena nie działa

Witam,
jestem studentką i wynajmuję mieszkanie, mam telewizor, ale żadna antena pokojowa nie odbiera sygnału. Mieszkanie wynajmowane, więc wiadomo, że nie można wiercić. Telewizor jest nowy, płaski, ale nie jakiś wypasiony. W poprzednim mieszkaniu (parter, 10-piętrowe bloki dookoła) wypróbowałam trzy anteny - jedna coś tam próbowała znaleźć, nawet było widać, że to Comedy Central i może jeszcze dwa zaśnieżone kanały i to tyle (czyli wina chyba nie leży po stronie telewizora). W nowym mieszkaniu (z jednej strony dwa wysokie bloki, od strony mojego okna jeden wysokości mojego bloku - 5 pięter, ja - 4 piętro) miałam już 4 czy 5 anten - od najtańszych po najdroższe - żadna nie złapała ani pół kanału. Kupiłam nawet dekoder do odbioru bezpłatnej telewizji internetowej (okazało się, że pakiet był tylko na miesiąc, więc dalej nie mam telewizji) i próbowałam podłączyć antenę do niego, ale też nic. Współlokatorzy odbierają nc+ z talerza, ale to po przeciwnej stronie mieszkania, kable z rozdzielacza musiałabym pociągnąć przed dwa pokoje i przedpokój, o ile w ogóle dałoby się tak zrobić. Poszłam nawet z telewizorem i anteną do kuchni (z tamtej strony jest talerz) i też nic. Telewizją od Orange czy Netii nie jestem zainteresowana, bo oni proponują internet, tv i telefon za 100 zł, a ja chcę tylko kilka kanałów, byle coś w pokoju brzęczało, internet mam, nawet dwa. Już nie mam pomysłu i denerwuje mnie to ciągłe oddawanie anten. Czy ktoś mi potrafi pomóc? Dodam, że mieszkam we Wrocławiu i to nie na przedmieściach, tylko dosyć blisko centrum (okolice Nadodrza).

Jakieś stare solidne budownictwo? Pewnie nic nie wymyślisz. Po podłodze nie idą żadne gniazdka od kablówki/anten zbiorczych? Ostatecznie (jak macie internet…) możesz się przerzucić na telewizję internetową…

Moim zdaniem coś źle konfigurujesz - może choćby masz wyszukiwanie z kablówki zamiast dvbt. (bo telewizor to tuner cyfrowy raczej ma?).
Antena pokojowa lepiej jak jest blisko okna, wtedy łapie zdecydowanie lepszy sygnał.
Aha u mnie wystarczy kabel antenowy przyłożyć do pionu ogrzewania i pięknie łapie telewizję :wink:

Autorka to na sam początek wszystko wymieszała jak groch z kapustą: TV naziemną, TV kablową, satelitarną i internetową. To są zupełnie inne sprawy.
Zacznijmy od tego żeby się zdecydowała co chce odbierać na TV i jaką drogą, wtedy będzie można cokolwiek doradzić. Jeżeli chodzi o TV naziemną, to może faktycznie w opcjach strojenia kanałów ma zaznaczone złe źródło sygnału i dlatego tv nie wyszukuje stacji naziemnej TV cyfrowej (bo nie chce mi się wierzyć żeby w centrum Wrocka na najlepszej antenie nie złapało ani jednej stacji).

1 polubienie

Jeśli to jest parter, to może się okazać, że odbiór jest po prostu niemożliwy. U mnie na wysokości parteru i pierwszego piętra nie ma szans na odbiór nawet na antenie zewnętrznej, a na poziomie 3 piętra sygnał jest doskonały i działa na śrubokręcie.
Możesz jeszcze użyć jakiejś dobrej zewnętrznej anteny ale wewnątrz pokoju. Będzie to dziwnie wyglądało, ale może działać. Antena ma być bez wzmacniacza, wzmacniacz wzmacnia zakłócenia.
Antena ma być skierowana w stronę nadajnika, obecność przy oknie nie pomoże, jeśli okno jest na niewłaściwą stronę. Kierunek do nadajnika możesz sprawdzić aplikacją na Androida DVB-T finder.
Możesz podłączyć TV po hdmi do laptopa, i uruchamiać telewizję z Internetu na drugim ekranie.
Ślady Comedy Central to może być jakieś przebicie z tv kablowej, lub z kodowanego MUX4.
Podaj jeszcze model TV, bo może on nie potrafi odbierać TV naziemnej w używanej w naszym kraju technologii.

To nie jest stary blok, myślę, że z początku tego wieku. W pokoju nie ma żadnych kabli, bo to pokój - sypialnia. Dekoder do internetowej kupiłam miesiąc temu (http://www.tntv.pl/), jest beznadziejna, przy dobrym internecie (zarówno stacjonarnym jak i mobilnym zawiesza się, kanałów niby koło 60, ale to same filmboxy, axn, a ja chcę coś normalnego - 1, 2, polsat, tvn; poza tym regulamin swoje, a w rzeczywistości co innego, miało być 120 h albo 12 miesięcy za darmo, zależy co pierwsze nastąpi, co jest śmieszne, bo to można wykorzystać w tydzień; po miesiącu pakiety darmowe wygasły, teraz mogę je sobie kupić z osobna). Nie ma za dużo opcji wyszukiwania kanałów: jest sygnał cyfrowy albo analogowy, próbowałam oba. Antena stałą na parapecie (i w pokoju i w kuchni). Mieszkam na 4 piętrze, telewizor mam ten: https://www.ceneo.pl/38600961 - piszą, że odbiera bez problemu. Ja bym chciała odbierać chociaż kilka normalnych kanałów anteną pokojową bez płacenia 100 zł Orange za milion kanałów, telefon i internet, który już mam.

Upewnij się podczas wyszukiwania kanałów, że wybrany w ustawieniach skanowania tuner to DVB-T, czyli do cyfrowej telewizji naziemnej.
A nie DVB-C, czyli do kablówki, bo twój telewizor i taki również posiada - i to z niego zapewne pochodzą te “zaśnieżone kanały”, które wcześniej znalazłaś.

Wejdź na forum specjalistyczne Emitelu. Do działu zagadnień związanych z odbiorem.
Specjaliści z forum doradzą Tobie, ja swego czasu miałem problemy i dzięki nim je rozwiązałem.

https://forum.emitel.pl/

Nadajnik na Ślęży (32 km od Wrocławia) ma b.mocny sygnał 100 kW…