Zadna gra mi niedziała!

Witam. Wiem piszę znowu ten temat bo poprzedni został usunięty! viewtopic.php?f=2&t=287107

Mam problem z moim komputerem otóż żadna gra oprócz Colin 04 inne nie chcą się włączać wyłączają się po chwili itp itd

Oczywiście zainstalowałem sterowniki kilka razy system reinstalowałem…

Kiedyś wszystko działało i nie wiem dlaczego teraz tak jest…

Komp jest w miarę młody 4 lata (dla mnie to mało)

Temperatury:

Procesor 60

Procesor graficzny 54

Pamięć procesora graficznego 40

Wszystko kiedyś mi śmigało gta sa, colin 5, hard truck, the sims, a teraz to czasami nawet generally się wyłącza…

Ostatnio jak się proc przegrzewał to kupiłem paste nałożyłem odpowiednią ilość jeszcze nowy wiatrak pentegrama z czymś takim do podkręcania obrotów… obódowa otwarta… teraz jakoś chodzi. Mam ten problem już z pół roku…

Cpu i karta

Procesor intel pentium 4 3ghz i karta graficzna Radeon X600 (RV380) EAX600 PRO (128 MB)

Aha i jak np odpalam jakąś gierkę to tak komp ćwierka… nie jest to głośnik systemowy tylko jakaś część

I pomóżcie mi co mam robić nie odsyłajcie mnie do google i nie usuwajcie tego tematu! Baaardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam…

Ile pamięci, jaka płyta, zasilacz?

Jaki system?

Ram 1500 xp home sp2 Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8I915P-G zasilacz Feel model: LL-B350ATX

Takie ćwierkanie mogą wydawać np.cewki zasilacza.

EDIT - Opisz może co rozumiesz przez “ćwierkanie”.Czy jest to dżwięk,który powtarza się nieprzerwanie w pewnym odstępie

czasu czy też jest to jakaś sekwencja dżwięków co pewien czas.

aha ok a gry dlaczego nie chodzą

Kupić kartę?

Zrobić coś samemu??

sprzęt podkręcany?

pojawiają się jakieś błędy podczas wyłączania tych gier?

masz możliwość pożyczyć od kogoś jakiś lepszy zasilacz i na nim sprawdzić system?

No procesor bo jest 3ghz jak go kupiłem to już tyle było…

Co do drugiego to nie we wszystkich.

Co do trzeciego to raczej nie.

nie chcę mówić, że to napewno wina zasilacza bo panuje już opinia, że jak się kursor zacina to my tu na forum polecamy wymienić zasilacz

ale sprzęt masz już 4 lata, ten feel może się już kończyć

dlatego dobrze by było jakbyś jednak skombinował jakiś zasilacz i na nim sprawdził

mogą też być “pomieszane” ramy, tzn. o różnych częstotliwościach lub czasie CL

do sprawdzenia pamięci użyj MemTesta (najlepiej tego na bootowalnej CD)

możesz też przywrócić ustawienia domyślne w BIOS’ie

Tak mam pomieszane kości ram-u ale jak wyjąłem inne to nie poczułem różnicy.

Spróbuję z zasilaczem… już myślałem że to wina karty.

Aha i jeszcze dalibyście mi jakieś linki do dobrych zasilaczy… bo ja się na tym mało znam płyta Gigabyte GA-8I915P-G

Dla pewności sprawdż napięcia zasilacza,np tym programem;

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … ation+3.93

(zakładka Komputer :arrow: Czujnik)

I tak jak radził efazeti przetestuj pamięć RAM