Żadna gra nie uruchamia się

Witam, ostatnio kupiłem nowy komputer i zainstalowałem ogryginalny system Windows 7 Home Premium. Problem polega na tym, że żadna gra nie chce się uruchomić. A wygląda to tak : Włączam grę --> chwilę myśli --> i na tym koniec. Nic dalej się nie dzieje, wie ktoś o co może chodzić?

Cześć,

Zainstalowałeś niezbędne sterowniki?

“Zaktualizowałeś” DirectX o brakujące biblioteki?

Komputer spełnia wymagania minimalne gier?

O jakich gra mowa jakieś tytuły

Wszystkie sterowniki zainstalowane?

Wejdź w menedżer urządzeń i sprawdź czy wszystko jest. Jeżeli jest kategoria inne urządzenia i są tam urządzenia z wykrzyknikiem - znaczy że nie ma do nich sterowników i nie rozpoznaje ich.

Podaj jeszcze jaki to komputer (laptop/stacjonrny, jaki model/co ma w środku).

Spróbuj zaaktualizować sterowniki wszystkie i dostępne, tak samo jak directa3D też musisz zaaktualizować do najnowszej wersjii.

No i myśle, że w tym leży problem.

Albo uruchamiaj gry jako Adminstrator ze zgodnością Windows XP SP3 (Service Pack 3)

Pozdro.

Procesor : Intel Pentium G2030

Karta Graficzna : Radeon HD7790

Ram : 4GB DDR3

Windows 7 Home Premium… A co do tytułów : Gothic 2, Gothic 3, GTA IV.

Dodane 14.09.2013 (So) 20:38

Tak, mam wykrzyknij przy jednym z urządzeń, jest to chyba Płyta Główna, jak to naprawić?

Potrzebujesz sterowników. Najnowsze znajdziesz na stronie producenta płyty głównej lub producenta chipsetu np. Intel.

Jeśli chcesz uzyskać informację jaka firma jest producentem płyty głównej lub na jakim chipsecie jest zbudowana, skorzystaj z instrukcji obsługi lub sprawdź dowolnym programem diagnostycznym np. CPU-Z http://www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html#download. Jeśli Intela to na stronie Download Center jest ciekawa opcja skanowania. Przeskanuje ci komputer i samo dobierze odpowiednie sterowniki. Możesz również poszukać na stronie producenta komputera, często na ich stronach są zebrane wszystkie sterowniki do konkretnego modelu.

Uruchom Menadżer urządzeń (w menu start wpisz devmgmt.msc ), kliknij prawym na urządzenie z żółtym wykrzyknikiem, Właściwości, Szczegóły i podaj Identyfikatory sprzętu (kliknij prawym, Kopiuj i wklej na forum).